Gündem Haberleri

  Velilere kaza uyarısı

  Hürriyet Haber
  10.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Trafik Komisyonu Başkanı DSP Milletvekili Ahmet Tan, velilileri trafik kazaları konusunda uyararak ‘çocuklarınızı bir süre elinden tutup okula götürün’ dedi

  Türkİye trafiğinin sorunlarını yerinde tespit etmek için oluşturulan TBMM Trafik Güvenliği Komisyonu, Antalya'da yaptığı toplantıda kentin trafik sorunlarını ele aldı. Komisyon Başkanı DSP Milletvekili Ahmet Tan, ‘‘Türkiye'de kaza kurbanlarının büyük bir kısmı 18 yaş altı grubu. Velileri uyarıyoruz. Çocuklarınızı bir süre elinden tutup okula götürün’’ dedi.

  ÇOCUKLARINIZA SAHİP ÇIKIN

  Okul çocuklarının trafik canavarından korunması için bütün önlemleri ve alınması gereken tedbirleri tespit etmeye çalıştıklarını belirten Tan, ‘‘Biz tedbirlerin alınmasını sağlarız. Ancak veliler de çocuklarına sahip çıksınlar. Servis şoförünün kimliğini araştırsınlar. Şoförün nasıl araç kullandığını çocuklarına sık sık sorsunlar’’ şeklinde konuştu.

  REHBER ÖĞRETMEN ZORUNLU

  Okullara öğrenci taşıyan servislerin içinde rehber öğretmen bulunmasının zorunlu olduğunu ifade eden Komisyon Başkanı Tan, ‘‘Okul yönetimi bu konuda da hassas olsun. Servisler gelip giderken içinde bir öğretmen bulunması gerekliliğine uysunlar. Trafik kazalarında her zaman başkalarını suçlu görmeyelim. Biraz da sorumluluk alalım’’ dedi.

  ULAŞIM SORUNU

  Antalya'nın ulaşam sorunlarının tek tek ele alındığını da sözlerine ekleyen Tan şöyle konuştu; ‘‘Antalya bir turizm cenneti. Ve bu cennette ulaşım tamamen karayolundan sağlanmaya çalışılıyor. Trafiğin yükünün azaltılması için biran önce deniz ulaşımına geçilmesi gerekiyor. Sayın Kumbul'dan bu konuda çalışmalar yapıldığını öğrendik.’’

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı