Gündem Haberleri

  Veli Küçük'ün kızına Yargıtay'dan kötü haber

  Serpil KIRKESER / İstanbul DHA
  15.12.2014 - 19:51 | Son Güncelleme:

  Ergenekon Davası'ndan 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 99 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün kızı ve aynı zamanda avukatı Zeynep Küçük'e Yargıtay 4. Ceza Dairesi'nden kötü haber geldi. Daire, Zeynep Küçük'e yerel mahkeme tarafından "kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret" suçundan verilen 1 yıl 15 günlük hapis cezasını onadı.

  Çorlu Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Zeynep Küçük'ün, 17 Şubat 2011 tarihinde Ergenekon Davası'na bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kalemine gittiği ve Zabıt Katibi Ersin Odabaşı'ndan davaya ilişkin bir takım evraklar istediği belirtildi. Zabıt Katibi Odabaşı'nın da, Küçük'e hitaben, 'Seçtiğiniz evrakları başkan beye göstereceğim, ondan sonra vereceğim" dediği anlatılan iddianamede, Zeynep Küçük'ün de mahkeme başkanı ve hakimleri kastederek, "Onun yanında iki tane çakal hakim var. Onu zehirlemişler çakallar" diyerek, Mahkeme Başkanı Köksal Şengün ile üye hakimler Sedat Sami Haşıloğlu ve Hasan Hüseyin Özese'ye hakaret ettiği ifade edildi. Avukat Zeynep Küçük'ün, "Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret" suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapsi istendi.

  KÜÇÜK: HAKARET KASTIYLA SÖYLEMEDİM

  Zeynep Küçük ise mahkemedeki ifadesinde, iddia edildiği gibi "Onun yanında iki tane çakal hakim var. Onu zehirlemişler çakallar" şeklinde bir kelime kullanmadığını söyledi. Küçük, "Çakallar" şeklinde bir kelimeyi zikrettiğini, ancak bunu hakimleri kastederek söylemediğini, çakal kelimesinin Türk Dil Kurumu (TDK) Sözlüğü'nde de "açıkgöz", "kurnaz" anlamına geldiğini söyledi.
  Ancak Silivri Ağır Ceza Mahkemesi, 2012 tarihinde Zeynep Küçük'ü "Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret" suçunun sabit olduğunu belirterek 1 yıl 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme cezayı ertelemedi. Yargıtay da Küçük'e verilen 1 yıl 15 günlük hapis cezasını onadı; onama kararı Silivri Ağır Ceza Mahkemesi'ne ulaştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı