Gündem Haberleri

  Veli hesap soracak

  Hürriyet Haber
  07.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Aile Birliği'nde toplam kalite programı

  Pilot il seçilen Antalya'da, veliler okul yönetiminde doğrudan görev alacak

  İLK UYGULAMALAR

  Mİllİ Eğitim Bakanlığı'nın Yalova'da Milli Eğitim Müdürleri ile yaptığı toplantıda alkışlanacak bir karar çıktı. Veliler bundan sonra okul yönetimlerinde yer alacak ve gerekli gördüğü zaman hesap sorabilecek. Toplantıya katılan Antalya Milli Eğitim Müdürü Süleyman Akyüz, telefonla görüştüğü DHA muhabirine ilk uygulamanın Antalya'da yapılacağını söyledi.

  EKSİKLERİ SÖYLEYECEK

  Akyüz, uygulamadaki amacın toplam kaliteyi yakalamak olduğunu belirtti. Velilerin okul idaresine her türlü öneride bulunabileceğini anlatan Milli Eğitim Müdürü, ‘‘Velimiz önerisi ile gördüğü eksikliği bildirecek. Bunu yazılı ve sözlü olarak yapabilecek. Okul müdürü de uygulamadan önce Okul Aile Birliği'ni toplantıya çağırarak orada görüşecek’’ dedi.

  AB'NE HAZIR OLACAK

  Velilerin okuldaki sorumluluğu paylaşımı için çağdaş bir karar alındığını ifade eden Süleyman Akyüz şunları söyledi: ‘‘Antalya her konuda pilot il oldu. Hepsini başardık bunuda başaracağız. Çünkü velilerimiz kendi okullarını kendileri idare edecek. Bir üst amir gibi herşeyin hesabını sorabilecek. Okullarımız AB'ne hazır olacak.’’

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı