Gündem Haberleri

  Vekilliğini Ecevit kurtardı

  Hürriyet Haber
  08.11.2001 - 01:59 | Son Güncelleme:

  Vurgun Operasyonu sonrasında Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ile milletvekilliğinden istifa eden MHP'li Koray Aydın'a dün ‘itibarı’ iade edildi.

  MHP Lideri Devlet Bahçeli ve ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz oylamaya katılmadı. Başbakan Bülent Ecevit ise Genel Kurul'a gelerek, partisinin Aydın'a sahip çıkmasını sağladı. Aydın, partili arkadaşlarının yanısıra DSP'lilerin büyük desteğiyle milletvekilliğini kurtardı.

  Aydın, 5 Eylül'de istifa etmişti. Ancak TBMM Başkanı Ömer İzgi, Aydın'ın istifa kararını, operasyon iddianamesi açıklanıncaya kadar işleme koymadı.

  Aydın'ın istifa kararı, dün Genel Kurul'da oya sunuldu. DSP'den sadece Kemal Vatan, Emin Karaa, Ertuğrul Kumcuoğlu, Ali Arabacı, Ahmet Arkan, Ramiz Savaş, Yekta Açıkgöz, Sadık Kırbaş, İsmail Aydınlı, Rıdvan Budak, ANAP'tan da Sebgedullah Seydaoğlu ve Nurettin Dilek, istifanın kabulü için oy verdi.

  Muhalefet, istifanın reddi yönünde oy kullanan iktidar kanadını alkışlarla protesto etti. MHP'liler muhalefete, ‘‘Cavit Çağlar'ı unuttunuz mu?’’ diye bağırdılar.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı