Gündem Haberleri

  Vekillere telefon faturası kıyağı

  ANKA
  03.10.2007 - 18:00 | Son Güncelleme:

  Milletvekillerinin kendi adlarına olan bir cep telefonunun faturası, Meclis bütçesinden karşılanacak. Ancak, odalardaki sabit telefon ve cep telefonları faturalarında karşılanacak yıllık tutar, milletvekilinin 2 aylık maaşını (16 bin 400 YTL) geçmeyecek şekilde sınırlandırılacak.

  Başkanlık Divanı toplantısında, CHP İdare Amiri Ahmet Küçük'ün, milletvekillerinin telefon görüşmelerinde konferans sisteminden vazgeçilmesi yönündeki önerisi benimsendi. Buna göre, Milletvekillerinin kendi adlarına olan bir cep telefonunun faturası, Meclis bütçesinden karşılanacak. Ancak, odalardaki sabit telefon ve cep telefonlarında karşılanacak yıllık tutar, milletvekilinin 2 aylık maaşını geçmeyecek şekilde sınırlandırılacak.

  TOPTAN'A ARAÇ

  TBMM Başkanlık Divanı Köksal Toptan başkanlığında toplandı. Toplantıda 2008 yılı bütçesinden Meclis’e 6 yeni makam aracının alınması kararlaştırıldı. 6 yeni makam aracından bir tanesi Toptan’a ait olacak.

  KÜTÜPHANE YERİNE ODA

  Ayrıca planlanan ve yeni yapılacak bina için düşünülen Kütüphane yerine milletvekili odaları yapılması kararlaştırıldı. Buna göre, yeni projeden kütüphane çıkarılarak daha önce 260 oda olarak planlanan milletvekili oda sayısı 520’ye çıkarıldı. Başkanlık Divanı toplantısında Meclisin 2008 yılı bütçesi, 419 milyon YTL olarak belirlendi.

  "POLİSLER KİBAR OLSUN"

  Başkanlık Divanı toplantısında ayrıca milletvekillerinin şikayet ve talepleri de ele alındı. Özellikle bu dönem milletvekilleri Meclis’e ziyaretçi sokamama sıkıntısı yaşadıklarını Meclis Başkanlığına ilettiler.
  Bu konuda Meclis Başkanlığı’ndan polislerin daha dikkatli ve kibar olmaları konusunda uyarılmaları istendi.

  KREŞLERE “KIŞ” ZAM YAPILMADI

  Meclis personeli ve milletvekillerinin çocuklarına hizmet veren kreşin ücretine zam yapılmaması da kararlaştırıldı. Bu dönem kreşlere “kış” zammı yapılmayacak. Meclis kreş ücretleri 200-250 YTL’de kalması kararlaştırıldı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı