GeriGündem Vekillere ’özel şoför’ verilsin
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vekillere ’özel şoför’ verilsin

Vekillere ’özel şoför’ verilsin
refid:3855106 ilişkili resim dosyası

TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın, Meclis’teki ihtisas komisyonu başkanlarıyla yaptığı toplantıda ilginç istekler dikkat çekti. Komisyon başkanları, milletvekillerine de ’özel şoför verilmesi ve kamudaki atıl araçların bu yolla değerlendirilmesi’ önerisinde bulundu.

Sanayi Komisyonu Başkanı Soner Aksoy, kamuda boş 300 şoför bulunduğunu, bunların milletvekilleri için değerlendirilebileceğini belirtti. Aksoy, "Milletvekilleri bunca yorgunluğun üzerine gece yarıları buradan çıkıp araç kullanmak zorunda kalıyor. Eksik kalan şoför ve araçlar da TBMM’nin bütçesinden karşılanabilir" dedi.

Milli Savunma Komisyonu Başkanı Cengiz Kaptanoğlu ise Başkanlık Divanı üyelerinin son model araç alırken, bunun komisyon başkanlarından esirgenmesini eleştirdi. Daha önce yapılan bir Başkanlık Divanı toplantısında da bazı milletvekilleri, özellikle TBMM’de gece çalışması yapıldığı dönemlerde havaalanına Meclis’ten servis konulmasını da istemişlerdi. Milletvekilleri, "Belli seferlere Meclis bahçesinden servis kalksın. Hem uçakları kaçırmayız, hem de ekonomik olur" önerisinde de bulunmuşlardı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle