GeriGündem Vekile biber gazı sıkan CHP ilçe başkanına ihraç istemi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vekile biber gazı sıkan CHP ilçe başkanına ihraç istemi

Vekile biber gazı sıkan CHP ilçe başkanına ihraç istemi
refid:15140429 ilişkili resim dosyası

MERSİN’in Tarsus İlçesi’nde, tartıştığı CHP Mersin Milletvekili Ali Oksal’a biber gazı sıktığı iddia edilen CHP İlçe Başkanı Avukat Yeşim Dağgeçen Ayaz, partiden kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildi.

21 Haziran günü öğle saatlerinde CHP Tarsus İlçe Başkanı Yeşim Dağgeçen Ayaz, odasında Milletvekili Ali Oksal ile tartıştı. 5 ilçe, 2 il yöneticisi ve 2 partilinin de olduğu sırada yaşanan tartışmanın büyümesi üzerine Ayaz, sinirlerine hakim olamayarak çantasında bulundurduğu biber gazını Oksal ve çevresindekilere doğru sıkarak CHP ilçe binasını terk etti.

Olayla ilgili inceleme başlatan CHP Mersin İl Başkanı Yılmaz Şanlı, bugün Tarsus’a gelerek kadın başkan ve yöneticilerle görüştü. Şanlı, toplantının ardından yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte partimiz büyük bir trend yakaladı. Halkın CHP’ye ilgisi gün geçtikçe artıyor. Bu ortamda da ister istemez örgütlerimizde istemediğimiz olaylar yaşanıyor. Tarsus İlçe Başkanımız Yeşim Dağgeçen Ayaz ile Milletvekilimiz Ali Oksal arasında sorunlar olmuş. İlçe Başkanımız Yeşim Dağgeçen Ayaz’la görüştüm. Ali Oksal’la da görüşeceğim. İl teşkilatı olarak örgütlerimizde sıkıntılar yaşanmasını kesinlikle kabul edemeyiz.”

İl Başkanı Şanlı, Yeşim Dağgeçen Ayaz’ın partiden kesin ihraç istemi ile disiplin kuruluna sevk edilerek hakkında soruşturma açıldığını sözlerine ekledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle