Gündem Haberleri

  Vekil oğlunu böyle uğurladı

  ANKARA
  31.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kalp krizi sonucu 57 yaşında vefat eden AK Parti Ordu Milletvekili Harun Çakır’ın cenazesi dün TBMM’de düzenlenen tören ve Kocatepe Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.

  12 Haziran’da milletvekili seçilen Çakır, 4,5 ay görev yapabildi.
  Devlet erkânı cenazedeydi
  Çakır için düzenlenen törenlere annesi Fatma, eşi Seydegül, kızı Selcen, oğlu Orkun Çakır’ın yanı sıra Meclis Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ali Em, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Ankara Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya, çok sayıda eski ve yeni milletvekili katıldı. Ayrıca, Ordu Valisi Orhan Düzgün ve Ordu’dan otobüslerle gelenler de törendeydi.

  Benden önce mi gidecektin

  Vekil oğlunu böyle uğurladı

  Çakır’ın oğlu Orkun ile kardeşi Hayri Çakır’ın taziyeleri kabul ettiği törende, Çakır’ın yürümekte zorluk çeken annesi Fatma Çakır, sandalyede oturtuldu. Fatma Çakır, yakınlarının yardımıyla oğlunun cenazesinin arkasından yürürken “Yavrum, benden önce mi gidecektin?” diye ağladı. Çakır’ın cenazesi, Gölbaşı Gökçehöyük köyünde toprağa verildi.
  Ordu’da 1954’te doğan Harun Çakır, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi’ni bitirdi. İş hayatına Türk Standartları Enstitüsü’nde uzman olarak başlayan Çakır, aynı kurumda sırasıyla Yayın ve Tanıtma Müdürü, Tüketicinin Korunması Müdürü, Standart Hazırlama Dairesi Başkanı, Araştırma Planlama ve Koordinasyon Dairesi Başkanı, Ar-Ge Merkezi Başkanı ve İzleme Dairesi Başkanı görevlerinde bulundu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı