Gündem Haberleri

  Vekil korosuna karşı Arınç korosu

  ANKA
  25.02.2006 - 09:34 | Son Güncelleme:

  Siyasetçiliklerinin yanı sıra türkü söyleme yeteneklerini oluşturdukları Türk Halk Müziği(THM) korosuyla sergileyerek popüler olan milletvekillerinin ardından TBMM Başkanı Arınç da, Meclis personelinin güzel seslileri arasından bir Türk Sanat Müziği(TSM) ses ve saz korosu oluşturmak için harekete geçti.

  2005 yılı boyunca sürdürdükleri çalışmalarının ardından zaman zaman konserlerle hüner ve yeteneklerini sergileyen 25 milletvekilinin oluşturduğu Türk Halk Müziği korosuna Başkan Arınç, personel korosu oluşturarak yanıt verdi. Ancak Arınç’ın oluşturacağı Meclis personeli korosu Türk Sanat Müziği alanında sanat icra edecek.

  Arınç’ın yazısıyla Meclis personelinin ses ve sazda yetenekli personelinden bir TSM korosu oluşturulması çalışması start aldı. Arınç yazısında, koronun amacını, "TBMM’nin yoğun yasama faaliyetleri ve çalışma temposu içinde personelin sosyal ve kültürel yönlerinin geliştirilmesi amacıyla" diye ifade etti. Arınç, koronun "istekli personel" arasından oluşturulmasını istedi. Arınç’ın yazısına göre seçmeler sonrası oluşturulacak personel, "Her hafta pazartesi 16:00- 18:00 saatleri arasında Ankara Refik Belendir Sokakta bulunan Sabit Osman Avcı Eğitim ve Sosyal Tesisleri’nde saz ve ses çalışmalarını" yürütecek.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı