GeriGündem Vekil hacı adaylarına Mekke’de Suudi eziyeti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vekil hacı adaylarına Mekke’de Suudi eziyeti

Vekil hacı adaylarına Mekke’de Suudi eziyeti
refid:3736409 ilişkili resim dosyası

Hac görevlerini yerine getirmek için Suudi Arabistan’ın Mekke kentine gelen 39 milletvekili ve 92 yakını havaalanında beş saaat bekletildi.

Önce hac vizesiyle Suudi Arabistan’a gelen milletvekillerinin pasaportlarına yapıştırılacak kağıtlarda sorun çıktı. Pasaport polisinin yavaş çalışması da buna eklenince milletvekilleri ve aileleri perişan halde otellerine geldi. Milletvekillerinin son derece bitkin ve sinirli oldukları görüldü.

Beş yıldızlı Uumm-Al Qura Mercure Oteli’ne yerleşen milletvekillerine otelde kuzu dolması, iç pilav, salata, tatlı ve Arap mutfağından yemek-ler ikram edildi. Hac görevini tamamladıktan sonra 19 Ocak’ta Türkiye’ye dönecek milletvekillerinin isimleri şöyle: "Şükrü Önder, Mustafa Nuri Akbulut, Zeki Karabayır, Hasan Aydın, Şemsettin Murat, İsmail Katmerci, Mehmet Yaşar Öztürk, Mehmet Ali Bulut, Ali İhsan Merdanoğlu, İsmail Ericekli, Zülfü Demirbağ, Metin Kaşıkoğlu, Haluk İpek, Nusret Bayraktar, Hüseyin Tanrıverdi, Süleyman Gündüz, Niyazi Özcan, Mustafa Duru, Saffet Benli, Fazıl Karaman, Orhan Taş, Mehmet Kılıç, Hasan Angı, Mehmet S. Tekelioğlu, Osman Kılıç, Halil Özyolcu, Sabahattin Yıldız, Kerim Özkul, Fatma Şahin, Maliki Ejder Arvas, Öner Gülyeşil, Ali Yüksel Kavuştu, Köksal Toptan, Ayhan Zeynep Tekin Börü, Mevlüt Çavuşoğlu, Orhan Erdem, Ahmet Edip Uğur, Atilla Başoğlu ve Vahit Kiler."

Milletvekilerine iki başaşçı

Milletveki, bürokrat ve ailelerinden oluşan 202 kişilik özel hac kafilesi için otele Diyanet İşleri Başkanlığı iki başaşçı tahsis etti. Abdurrahman Ürün ve İlhami Göktaş otelin mutfağında 202 kişi için 16 gün boyunca Türk mutfağının seçkin örneklerini sunacaklar.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle