Gündem Haberleri

  Vekil adaylığı istifası

  İsmail AKTAŞ / İSTANBUL
  09.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, 6.5 ay önce Gürsel Tekin’den devraldığı görevinden, milletvekili adaylığı için istifa etti.

  Şimşek, Şişhane’deki İstanbul İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, aylar önce bir toplantıda, “1978’den beri partinin üyesiyim. Birçok seçim çalışmasına katıldım. İl başkanları seçime az bir zaman varken milletvekili olmak için istifa ediyor. Partinin başında kimse kalmıyor. 5-6 ay önce istifa etsin ve yeni heyecanlar yaratılsın” diye öneride bulunduğunu belirtti. Şimşek, “Önerim kabul gördü. Genel başkanımız, ‘Hazirana kadar görevinde kal’ dedi. Ancak milletvekili adayı olmak istediğim için istifa ediyorum. Onun izniyle 6,5 aydır üyesi olmaktan şeref duyduğum partideki bu görevimden istifa ediyorum” diye konuştu.

  Kılıçdaroğlu: Bekliyorduk

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise istifayı, “Bir aileyiz, beni aradı, konuştuk. Basın toplantısı yapıp görevden ayrılacağını söyledi. Ben de kendisine başarılar diledim. Yolumuza devam edeceğiz” diye değerlendirdi. Bir gazetecinin “Şimşek’in istifasını bekliyor muydunuz?” sorusunu, “Evet beklenen bir istifaydı” diye yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Şimşek’in yerine kimin getirileceği konusunu pazartesi günü görüşeceklerini bildirdi.
  CHP Çanakkale İl Başkanı Serdar Soydan da milletvekili adayı olabilmek için görevinden istifa etti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı