Gündem Haberleri

  Veda telefonu hayat kurtardı

  Hürriyet Haber
  26.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İntihar için koluna ilaç enjekte eden hemşire Çiğdem Yerlier, veda için aradığı arkadaşları sayesinde mutlak ölümden döndü.

  İZMİR'de 25 yaşındaki hemşire Çiğdem Yerlier önceki gece koluna ilaç enjekte ederek ölmek istedi. SSK İzmir Tepecik Hastanesi Acil Servis Sorumlu Hemşiresi Yerlier, daha önce görev yaptığı Çorum'daki mesai arkadaşlarını telefonla arayıp vedalaşmak istedi. Çorum'daki hemşireler, sesinin çok kötü olmasından şüphelendikleri Çiğdem hemşirenin intihar edebileceğinden şüphelenerek, çalıştığı İzmir'deki SSK Tepecik Hastanesi'ni aradılar ve durumu bildirdiler.

  Kapıda beklediler

  Tepecik Hastanesi'ndeki arkadaşları da bir yandan polise haber verirken bir yandan da ambulansla Çiğdem Yerlier'in evine hareket etti. Polis ekibi, sabaha karşı saat 03.00'te Yerlier'in Esendere 53/56 sokaktaki evine geldi. Kapıyı açan hemşire Çiğdem Yerlier, iyi olduğunu söyleyip polisleri geri gönderdi ve kapıyı kapattı. Ancak bir süre kapıda bekleyen arkadaşları, ikna olmayıp evin yeniden kontrol edilmesini istedi.

  Koma halinde bulundu

  Yarım saat kadar sonra ikinci kez eve giren polisler Yerlier'i koma halinde buldu. Koluna diyazem enjekte ettiği, çok miktarda ilaç içtiği saptanan Yerlier, arkadaşları tarafından hastaneye kaldırıldı. Midesi yıkanan hemşire hayati tehlikeyi atlattı, sağlık durumunun iyiye gittiği bildirildi. Yalnız yaşayan Çiğdem hemşirenin neden ölmek istediği araştırılıyor.

  İntiharı arkadaşları önledi

  İlaç içip, koluna diyazem enjekte eden 25 yaşındaki hemşire Çiğdem Yerlier, ambulansla hemen hastaneye kaldırıldı. İntihar eden genç hemşireyi, veda için aradığı arkadaşları son anda kurtardı.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı