Gündem Haberleri

  ’Vatandaş güvenlik şeridinin dışındaydı’

  Hürriyet Haber
  28.04.2009 - 00:14 | Son Güncelleme:

  İçişleri Bakanı Beşir Atalay, operasyonun ardından derhal İstanbul’a geldi.

  İŞTE SİVİLLERİN VURULMA ANI FOTOĞRAFLARI

   

  OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER

   

  OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER / VİDEO

  Atalay, şunları söyledi: Yaklaşık 60 ev ve iş yerine operasyon yapıldı, 38 kişi gözaltında. Bostancı’daki hücre evde, örgütün lider kadrolarından birisi ölü ele geçirilmiştir. Bir emniyet amirimizi şehit verdik. Hayatını kaybeden Mazlum Şeker isimli vatandaş, güvenlik çemberi dışında. Güvenlik çemberi iyi tutulmuş buna rağmen çok uzaktan da olsa rastgele açılan ateşte bir mermi vatandaşımıza ve kameramana isabet etmiştir.

  Gül’ün mesajı

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türk polisinin vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması konusunda canını hiçe sayarak çalıştığını bildirdi. Gül, yayınladığı mesajda operasyonda hayatını kaybeden polisle genç için başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diledi.

  Müdürüme inanıyorum

  Haydarpaşa Hastanesi’nde yaralıları ziyaret eden Başbakan Erdoğan, gazetecilerin, kameramanla gencin vurulmasını hatırlatıp polisin yeterli tedbir alıp almadığı, yanlış bilgilendirilmiş olabileceği sorularına, "Ben Emniyet Müdürüme inanıyorum" diye cevap verdi. Erdoğan, şehit polisin evine taziye ziyaretinde de bulundu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı