Gündem Haberleri

  Vatandaş elinize sağlık derse!

  Hürriyet Haber
  04.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:


  Emniyet Genel Müdürü Turan Genç, emniyet personelinin hizmet verimliliğinin, halkın desteğini, güvenini kazanmasıyla doğru orantılı olduğunu belirterek, ''Zor kullanma yetkisini kullandığınızda vatandaş 'elinize sağlık' diyorsa, yetkinizi doğru yerde ve doğru zamanda kullanmışsınız demektir'' dedi.

  Emniyet Genel Müdürlüğü Eğitim Daire Başkanlığı'nca, il emniyet müdürlükleri ile polis okulu müdürlüklerinde görevli eğitim şube müdürlerine yönelik olarak ''Eğitim Yönetimi ve Geliştirme Semineri'' düzenlendi.

  Turan Genç, Anıttepe'deki Büyük Stüdyo'da gerçekleştirilen açılış töreninde yaptığı konuşmada, emniyet teşkilatının son yıllardaki başarılı çalışmalarıyla milletin haklı güven ve desteğini kazandığını söyledi.

  Emniyet personelinin hizmet verimliliğinin, halkın desteğini, güvenini kazanmasıyla doğru orantılı olduğunu kaydeden Genç, ''Görev yaparken halkın saygısını kazanmak esas olmalıdır. Zor kullanma yetkisini kullandığınızda vatandaş 'elinize sağlık' diyorsa, yetkinizi doğru yerde ve doğru zamanda, ''eliniz kırılsın' diyorsa, yanlış yerde ve yanlış zamanda kullanmışsınız demektir'' diye konuştu.

  Eğitim Daire Başkanı Fevzi Erdoğan da değişen, gelişen koşullara uyum sağlamanın, ancak eğitimle mümkün olduğunu, emniyet teşkilatının bu nedenle tüm faaliyetlerini eğitim ekseninde yürüttüğünü söyledi.

  Erdoğan'ın verdiği bilgilere göre, 6 Aralık Çarşamba günü sona erecek seminerde, ''Hizmetiçi Eğitimin Planlaması'', ''İnsan Hakları'', ''Eğitim Yönetimi, İnsan İlişkileri ve İletişim Teknikleri'', ''Eğitim Ortamlarının Düzenlenmesi'', ''Halkla İlişkiler'' ve ''Yetişkin Eğitimi'' konuları ele alınacak.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı