Gündem Haberleri

  Vasiliu’dan Papadopulos'a 'girişimde bulun' çağrısı

  LEFKOŞA (A.A)
  17.10.2005 - 12:18 | Son Güncelleme:

  Kıbrıs Rum yönetiminin eski lideri Yorgo Vasiliu, Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos'u Kıbrıs konusunda girişim üstlenmeye çağırarak, KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın ABD'ye davet edilmesine atıfta bulundu ve “Girişim üstlenmez ve taktik değiştirmezsek bunu başka davetler de izleyecek” dedi.

  Rum yönetiminin bekle-gör tutumu izlediğini belirterek, bunu eleştiren Vasiliu, “Kısa zamanda inisiyatif alınmaması durumunda sonucun taksim olacağını” söyledi. Vasiliu, “Önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde çözüm olmaması durumunda taksimin yasallaşacağını” ifade etti. Vasiliu, “Papadopulos, Kıbrıs Türk toplumu lideri Mehmet Ali Talat'ın ABD

  Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice tarafından Washington'a davetinden hoşnutsuzluk belirtmiş olabilir. Ancak girişim üstlenmez ve taktik değiştirmezsek bunu başka davetler de izleyecek” diye konuştu.

  Bu arada, Vasiliu, Birleşik Demokratlar Hareketi'nin (EDİ) başkanlığını Mihalis Papapetru'ya devretti.
  EDİ'nin dün yapılan kurultayında, Yorgo Vasiliu üç dönem parti başkanlığını yürüttüğü için tüzük gereği yeniden aday olmadı ve tek aday olan Mihalis Papapetru başkanlığa seçildi. Yorgo Vasiliu da partinin fahri başkanlığına seçildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı