Gündem Haberleri

  Varoş semtindeki Say konserinde izdiham

  Göksel YAPAR/ ANTALYA, (DHA)
  16.11.2009 - 16:51 | Son Güncelleme:

  ANTALYA'da gecekondulaşmanın yoğun olduğu Kepez İlçesi'nde düzenlenen Fazıl Say konserinde izdiham yaşandı. Aşırı ilgi nedeniyle sahneye de seyirci alındı.

  FAZIL SAY KONSERİNDE İZDİHAM

  Kapanışı 21 Kasım'da yapılacak Uluslararası Antalya Piyano Festivali'nin Genel Sanat Yönetmeni Fazıl Say'ın, ücret almadan sahneye çıktığı 300 kişilik Yenimahalle Semtevi'ndeki salona, yaklaşık 1500 Kepezli gelince izdiham yaşandı. Festivali düzenleyen Büyükşehir Belediyesi Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın'ın Kepez'de konser verme teklifini kabul eden Say, sanatseverler kadar bölgede yaşayanların da gönlünde taht kurdu.

  Saatler öncesinden dolmaya başlayan salonun yetmeyeceği anlaşılınca önce merdivenlere, ardından kuyruklu piyano arkasında kalan sahnenin büyük bölümü seyirci için ayrıldı. Fakat gelen talep daha fazla olunca, konser yaklaşık 500 kişinin bulunduğu fuayeye barkovizyondan yansıtıldı. Sahnedeki öğrenci seyircilerin 50 santimetre yakınındaki kuyruklu piyanosunun başına geçen Say'ı en önden izleyenlerden biri de gazeteci- yazar ve ressam Fikret Otyam ile sanatçı eşi Filiz Otyam'dı. Cebindeki küçük fotoğraf makinesiyle bu anı görüntüleyen Otyam, aldığı ilhamla Say'ın üçüncü kez resmini yapıp hediye edeceğini söyledi.

  İlk olarak Beethoven'ın ‘Fırtına Sonatı’ ile repertuvarına başlayan Say, kendi besteleri ‘Kara Toprak’ ve ‘Nazım Ballad’ ile devam etti. Mussorgskay'ın ‘Bir Sergiden Tablolar’ını seslendiren Say, son olarak Mozart'ın ‘Türk Marşı’ ile George Gershwin'in ‘Summer Time’ına kendi yaptığı doğaçlamalarla final yaptı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı