Gündem Haberleri

  Vapurdan boğaza düştü

  Haluk ATALAY/İSTANBUL, (DHA)
  10.01.2011 - 17:24 | Son Güncelleme:

  Eminönü - Üsküdar seferini yapan yolcu vapurundan İstanbul Boğazı’na düşen Sibel Arpacı (15), sahilden olayı gören vatandaşlar tarafından boğulmaktan son anda kurtarıldı.

  Eminönü’nden saat 15.20 sularında hareket eden İDO’ya ait Sarıyer Yolcu Vapuru, Kızkulesi’nin yakınlarına geldiğinde, dengesini kaybeden Sibel Arpacı vapurun arka bölümünden Boğaz"a düştü. Yolcuların haber vermesi üzerine vapurun görevlileri Sibel Arpacı’yı kurtarmaya çalıştı, ancak başarılı olamadı.

  Şiddetli akıntı nedeniyle yardım isteyen Sibel Arpacı vapurdan uzaklaşmaya başlayınca, sahilden olanları izleyen vatandaşlar bir deniz motoruna binerek yardıma koştu. Şevki Arslan, kısa süre içinde bir arkadaşı ile birlikte Sibel Arpacı’nın bulunduğu yere ulaştı. Şevki Arslan ile arkadaşı, çırpınmakta olan Sibel Arpacı’yı boğulmaktan kurtardı. İDO’ya ait ’Yunus 14’ motoruna bindirilen Sibel Arpacı, Kızkulesi’nin karşısındaki iskeleye çıkarıldı.

  Ambulansa konulan Sibel Arpacı, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Sibel Arpacı’nın hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

  ÇIRPINIRKEN GÖRDÜM

  Sibel Arpacı’yı boğulmaktan kurtaran Şevki Arslan, "Vapurun arka bölümünden denize düştüğünü gördük. Çırpınmaya ve çığlıklar atmaya başladı. Vapur kıza yanaşamadı akıntı nedeniyle geriye doğru çekildi. Biz gördük ve atladık. Allah’a şükür çok iyi. O’nun izniyle kurtuldu." Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı