Gündem Haberleri

  Van'da teröristler spor salonu yaktı

  AA
  12.04.2016 - 11:01 | Son Güncelleme:

  Van'ın İpekyolu İlçesi'nde terör örgütü mensuplarınca benzin dökülerek ateşe verilen spor salonu, kullanılamaz hale geldi.

  Alınan bilgiye göre, Hacıbekir Mahallesi Sürmeli Sokak'taki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait 250 kişilik Dumlupınar Spor Salonu'na dün gece terör örgütü PKK yandaşlarınca saldırı gerçekleştirildi. 

  Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangını kontrol altına aldı. Spor salonunun tribün ve asma tavanları hasar gördü.

  Vanda teröristler spor salonu yaktıTeröristlerin salonu, dış kapısının korkuluklarını kestikten sonra camlarını kırarak içeriye girip benzin dökerek yaktıkları öğrenildi.

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, teröristlerce ateşe verilen salonda incelemelerde bulundu.

  İnanç, burada yaptığı açıklamada, çocuklar için kullanıma açılan bir tesisin yakılmasının kimseye fayda vermeyeceğini belirterek, çocukların geleceklerinin karartılamayacığını söyledi.

  Vanda teröristler spor salonu yaktı"Salon, korkulukları dışarıdan kesilerek camı kırılıp içeri girilip ve benzin dökülerek yakılmak istendi. Salon kullanılamaz hale getirilmiştir." diyen İnanç, şöyle konuştu:
  "Biz bu spor salonunu bu okuldaki öğrencilere kullandırıyorduk. Yetmiyordu salonumuzu mahalle sakinlerinin düğün organizasyonları için de tahsis ediyorduk. Bu zarar kimedir iyi düşünmek lazım. Bu vahşeti bu tesise reva görenler bilmelidirler ki verdikleri zarar sadece bu salona değil buradan faydalanan bütün aile ve çocukları ilgilendiriyor. Onların hakkını gasbettiklerini iyi bilmeleri lazım. Bu halk burada oturuyor, bu çevrede oturuyor."

  Vanda teröristler spor salonu yaktı"Şiddetle ve esefle kınıyoruz" 

  Salonda ilk belirlemelere göre yaklaşık 200 bin liralık hasarın meydana geldiğini kaydeden İnanç, salonun tadilattan geçirerek çocukların kullanımına tekrar açılacağını söyledi. İnanç, şöyle konuştu:
  "Bu saldırıyı yapanları şiddetle ve esefle kınıyoruz. Dün gece yarısı salonumuza kimliği belirsiz kişilerce bir saldırı düzenlenmiş. Saldırıda içeride tribün bölümünde yangın başlamış. Tribün üstü asma tavan bölümünde büyük hasar görülmüş. Salonun diğer taraflarında çok büyük hasar yok ama tribünler bölümü üst tarafı önemli bir hasar görmüş. Bunlar tasvip etmediğimiz şeyler. Çocuklara hizmet için yapılmış bir salondur. Burası kış memleketidir. Bizim okuduğumuz dönemde böyle tesisler yoktu. Bizler kış aylarında sınıflarda deve, cüce oyunları oynardık. Ama bu tesisler çocukların yılın 12 ayı boyunca durmaksızın beden eğitimi ve spor faaliyetleri yürütebilmeleri açısından büyük bir fırsat. Gençlik Spor Genel Müdürlüğümüz böyle bir hizmeti okul bahçelerine kurarak çevre okullarında bundan faydalanmasını sağladı. Burası çocuklar içindir."
  Vanda teröristler spor salonu yaktıVanda teröristler spor salonu yaktı


   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı