Gündem Haberleri

  Van'da sel mağdurlarının yaraları sarılıyor

  Gülay ÖZEK/VAN, (DHA)
  02.10.2008 - 16:37 | Son Güncelleme:

  RAMAZAN Bayramı'nın 1'inci günü yağmur, dolu ve selin etkili olduğu Van'da, Belediye tarafından kriz masası oluşturuldu. Belediye Başkanı Burhan Yenigün, 12 mahallenin selden zarar gördüğünü, hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

  Personelin aralıksız çalıştığını belirten Başkan Yenigün, “Şimdiye kadar 25 kişilik ekiple, 280 noktaya ulaşıldı. Hasar tespit çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
  Bayramda yağan yağmurun su baskınlarına neden olduğu Van'da kriz masası oluşturuldu.

  Belediye Başkanı Burhan Yenigün bugün, su taşkınlarının yaşandığı mahalle muhtarları ve sel mağduru vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Yenigün, toplantıda zararlar konusunda bilgi verip, sorunları dinledi. Selde 12 mahallenin zarar gördüğünü, 6 köprünün tahrip olduğunu söyleyen Başkan Yenigün, “Bayram tatilinde izinleri iptal ettik. Ekiplerimiz bayram yokmuş gibi çalıştı. 25 kişilik ekiple, 280 noktaya ulaştık. Evlerinde eşyaları zarar gören oturulamaz durumda olan 5 aileyi ise otele yerleştirdik. Toplam zararlarımız hasar tespitinin tamamlanmasından sonra belli olacak” dedi.

  Van'da bayramın birinci günü etikili olan ve yaklaşık 2 saat süren dolu ve yağmur sonunuda dereler taşmış ve birçok evi su basmıştı. Özellikle dere yatağına yakın bölgelerdeki evler su ve çamur yığınları altında kalmıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı