Gündem Haberleri

  Van'da sandık başkanı bıçakla yaralandı

  MURADİYE (Van), (DHA) - Ayhan ACAR/BARTIN, (DHA)
  10.08.2014 - 16:33 | Son Güncelleme:

  Van'ın Muradiye İlçesi Babacan Mahallesi’nde HDP ve AK Partililer arasında çıkan kavgada sandık başkanı bıçakla yaralandı.

  Muradiye’nin Babacan Mahallesi’nde oy kullanma sırasında bir anda HDP’liler ile AK Partililer arasında sözlü tartışma yaşandı. Kısa sürede kavgaya dönüşen olayda her iki partinin mensupları bıçaklarla birbirine saldırdı. Olayı ayırmaya çalışan sandık başkanı E.D. kimliği belirsiz bir kişi tarafından bacağından bıçaklanarak yaralandı. E.D. Muradiye Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, jandarma mahallede geniş güvenlik önlemi aldı.

  Jandarma, olaya karışanları bulmak için çalışma başlattı.

  MANİSA'DA ARBEDE

  Manisa'nın AK Partili Yunusemre İlçe Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ve AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Engin Yüksel, partililer ile birlikte sandıkları gezmek amacıyla Cumhuriyet Mahallesi'ndeki Hafsa Sultan İlkokulu'na gitti. Grubun arasında bulunan AK Parti İlçe Gençlik Kolları üyesi, ismi açıklanmayan kişi ile BDP'li sandık görevlisi Fırat Valey arasında bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Diğer sandıkların başında duran BDP'li sandık görevlileri haber alıp, Valey'in yanına geldi. Büyüyen tartışmada AK Partili grup ile BDP'li sandık görevlileri arasında arbede yaşandı. Okul dışına taşan gerginliği 60'a yakın çevik kuvvet polisi yatıştırmaya çalıştı. Ardından Belediye Başkanı Çerçi ile beraberindekiler okuldan ayrıldı.

  Polis 13 yaşında ismi açıklanmayan bir çocuğu olaylar sonrası polise mukavemette bulunduğu iddiasıyla gözaltına aldı. Yaklaşık 100 kişilik BDP'li grup, duruma tepki gösterdi. İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren'in polisleri geri çekmesi, gözaltına alınan çocuğun serbest bırakılması üzerine tepkili grup, sakinleşerek dağıldı.

  İL BAŞKANINA YUMRUK

  Bartın'da Cumhuriyet Ortaokulu’nda sandıkları gezen Ak Parti İl Başkanı Yaşar Arslan ile oy kullanmak için okula gelen emekli öğretmen 58 yaşındaki Mehmet Şahin tartıştı. İl Başkanı Arslan’a, yumruk attığı iddia edilen Şahin gözaltına alındı.

  İl Başkanı Yaşar Arslan, basın halkla ilişkiler sorumlusu Savaş Ercan ile okulda 1081 numaralı sandığın bulunduğu sınıfa girdiğinde, oy kullanmak için gelen Mehmet Şahin, sandık görevlilerinin meşgul edildiği gerekçesiyle tepki gösterdi. İddiaya göre Mehmet Şahin, önce basın halkla ilişkiler sorumlusu Savaş Ercan ile tartıştı. Şahin, daha sonra gelen ve ortamı yatıştırmak isteyen İl Başkanı Yaşar Arslan ile de tartıştı ve diyerek yumruk attı.

  Araya görevliler girerken, Mehmet Şahin okulda görevli polisler tarafından gözaltına alındı. Yaşar Arslan ise kendi aracıyla Bartın Devlet Hastanesi’ne gitti. Sol kulağında zedelenme saptanan Arslan, Mehmet Şahin’den şikayetçi olduğunu söyledi. Vatandaşın, parti görevlimiz Savaş Ercan’a, "Yolumu aç" diyerek serzenişte bulunduğunu belirten Yaşar Arslan, şöyle konuştu:

  "Ben yanına gidip, ’bir kusur varsa özür dileriz, kusura bakmayın’ dedim. Sonra ayrılırken sol kulağımın üzerine yumruk atıp bağırmaya başladı. Gözümdeki gözlük bir tarafa gitti. Ne olduğunu anlayamadım. Şikayetçiyim sonuna kadar. Kulağımızda kızarma, morarma var. Böyle güzel bir seçim gününde üzücü bir durum. Kendisine karşı sözlü ve fiziki saldırım olmadı. Kesinlikle kendisine kötü bir şey söylemedim."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı