Gündem Haberleri

  Van'da patlama: 1 çocuk öldü 5'i yaralandı

  Ferhat ATACAN /ÖZALP /DHA
  25.05.2010 - 16:29 | Son Güncelleme:

  VAN’ın Özalp İlçesi’nde 2’nci Hudut Tabur Komutanlığı'nın atış poligonu yakınında bulup kurcaladıkları mühimmatın patlaması sonucu 1 çocuk öldü, 5 çocuk yaralandı. Yaralı çocuklar Özalp ve Van’da tedavi altın alındılar.

  Van'ın Özalp İlçesi’nde bulunan Mustafa Muğlalı Kışlası’nın arka tarafındaki 2’nci Hudut Tabur Komutanlığı’na ait atış poligonlarının tel örgülerinin dışında bir grup çocuk, buldukları mühimmatı aldı. Çocuklar bu mühimmatı kurcalarken, büyük bir gürültüyle infilak etti. Patlamada Nurullah Erçiçek (10), Seyfullah Erçiçek (12), Yunus Yaman (12), Doğukan Meşe (13), Rıdvan Coşan (12) ile Oğuzcan Akyürek (13) yaralandı.

  ÖLDÜ SANDILAR

  Patlamanın ardından bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yapılan ilk incelemenin ardından Nurullah ve Seyfullah Erçiçek, Yunus Yaman, Doğukan Meşe ve Rıdvan Coşan ambulans ve özel araçlarla Özalp Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralılardan durumu ağır olan Oğuzcan Akyürek ise öldü sanılarak olay yerinde bırakılıp, üzeri bataniye ile örtüldü. Ancak 10 dakika sonra olay yerine gelen ikinci sağlık ekibi Akyürek’in yaşadığını fark etti. Akyürek hemen Özalp Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından da durumu ağır olan Oğuzcan Akyürek, ambulans helikopterle, diğer 3 yaralı ise ambulansla karayoluyla Van’a sevk edildi. 2 yaralının tedavilerine ise Özalp Devlet Hastanesi'nde devam edildi.

  OĞUZCAN KURTARILAMADI

  Van Yüzüncü Yıl Üniversetesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan Oğuzcan Akyürek, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen saat 18.00 sıralarında hayatını kaybetti. Diğer yaralıların ise tedavileri sürüyor.

  İNCELEME BAŞLATILDI

  Orgeneral Mustafa Muğlalı Kışlası'nın arkasında bulunan 2'nci Hudut Tabur Komutanlığı’nı çevreleyen tel örgülerin dışındaki patlamanın ardından olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. Burada yapılan ilk incelemelerin ardından bölgeye güvenlik şeridi çekilerek kontrol altına alındı. Başka patlayıcı bulunabileceği ihtimali üzerine de Emniyet Müdürlüğü Bomba İhma Ekipleri araştırma yaptı. Yapılan araştırmalarda tel örgülerin dışında da çeşitli mühimmat bulundu. Bu mühimmatların patlayıcı olup olmadığı araştırılıyor. Özalp Cumhuriyet Savcısı da olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı