Gündem Haberleri

  Van'da kuş gribi tedavisi gören hastalar taburcu edildi

  A.A.
  04.02.2006 - 11:34 | Son Güncelleme:

  Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde kuş gribi teşhisi konulan 2 ve şüpheyle yatırılan ancak hastalık görülmeyen 2 kişi taburcu edilirken, hastanede kuş gribi vakası ya da şüphesiyle yatan hasta kalmadığı bildirildi.

  YYÜ Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Faik Öner, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hastanelerinde kuş gribi şüphesiyle tedavi gören hastaların hepsinin dün itibariyle taburcu edildiğini söyledi.

  Öner, Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nden kuş gribi şüphesiyle getirilen ve tahlillerinin pozitif çıkması üzerine hastanelerinde tedavi gören Muhammet ve Yusuf Özcan ile kuş gribi şüphesiyle yatan ancak hastalığı taşımadığı belirlenen 2 kişinin taburcu edildiğini belirterek, “Geçen günlerde yaşamını kaybeden Fatma Özcan'ın kardeşi Muhammed ile amcasının oğlu Yusuf'un sağlık durumu iyileşme gösterince diğer hastalarla birlikte bu 2 hastamızı da taburcu ettik. Hastanemizde kuş gribi tedavisi gören hasta kalmadı” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı