Gündem Haberleri

  Van'da kuş gribi önlemleri

  VAN (A.A)
  25.01.2006 - 11:18 | Son Güncelleme:

  Kuş gribi nedeniyle kentin giriş ve çıkış noktalarında trafik ekipleri araçları durdurarak şoförlere, kuş gribi uyarılı broşür dağıtırken, sivil savunma ekipleri de araçları dezenfekte ediyor.

  Alınan bilgiye göre, Van'da kuş gribi hastalığının ortaya çıkmasının ardından Valilik bünyesinde oluşturulan Kriz Merkezi tarafından hastalığın önlenmesine yönelik çalışmalar her alanda devam ediyor.
  Önlemler kapsamında kentin 5 noktasında görev alan Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri, araçları durdurarak Kriz Merkezi tarafından hazırlanan ve içinde kuş gribi hastalığıyla ilgili bilgilerin yer aldığı broşürü dağıtıyor.
  Broşürlerin şoförlere ve araç içinde bulunan yolculara dağıtılmasının ardından, sivil savunma ekipleri de araçlara dezenfekte işlemi uyguluyor.

  Öte yandan kanatlı hayvanların itlaf çalışmaları kapsamında köylerden toplanan tavuklar araçların üzerinde bulunan gaz odalarına konularak itlaf ediliyor.

  Van Kriz Merkezi Sorumlusu Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz, yaptığı açıklamada, kuş gribi hastalığının ortaya çıkmasından bu yana önlemlerin arttırılarak devam ettiğini söyledi. Yürütülen çalışmalarla her eve girmeyi ve vatandaşların en iyi şekilde bilinçlenmesini amaçladıklarını kaydeden Yavuz, dezenfekte ve broşür dağıtımının da önlemler kapsamında alınan çalışmaların bir parçası olduğunu vurguladı.

  Yavuz, kuş gribi hastalığı ve önlenmesine yönelik bilgilerin yer aldığı renkli broşürden 65 bin adet basıldığını, bunların cuma namazlarında ve kentin çıkış noktalarında trafik ekipleri tarafından dağıtıldığını, hastanelerde ise reçetelerle birlikte hastalara verildiğini, 5 noktada dezenfekte çalışmasının yürütüldüğünü belirtti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı