Gündem Haberleri

  Van'da kar başladı

  İbrahim YILDIZ/VAN (DHA)
  27.10.2011 - 07:59 | Son Güncelleme:

  Van'da yaşanan deprem felaketinin ardından depremzedeleri bu sefer de kar yağışı vurdu.

  Akşam saatlerinde başlayan fırtına ve yağmur, sabah saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı. Hafif karla kaplanan çadırların zeminin sular içinde kalması nedeniye bazı depremzedeler hasarlı evlerine geri dönmek zorunda kaldı. Kar yağışı nedeniyle çadırları su basan deprem zedeler, "Bizi deprem öldürmedi ama soğuk hava öldürecek. Bu yüzden hasarlı evlerimize dönüyoruz" dediler.

  VAN GÜNE KAR YAĞIŞIYLA BAŞLADI / Foto Galeri

  KAR YAĞDI, DEPREMZEDELER İÇİN ZOR GÜNLER BAŞLADI / WEB TV

  DEPREMZEDELER İÇİN ZOR GECE

  7.2 büyüklüğündeki depremin en çok hasar verdiği Erciş’te dün gece etkili olan sağanak yağış enkaz çalışmalarını olumsuz etkiledi. Geceyi ateş yakarak dışarda geçiren depremdezeler oldukça zor bir gece geçirdi. Erciş’te gece hava sıcaklığı 3 dereceye kadar düşerken yedek kıyafetleri olmadığı için üzerindeki elbiseleri ıslatmamanın mücadelesini de veren depremzedeler "Zaten zor durumdaydık bu yağmur işimizi daha da zorlaştırdı" dediler.

  Sağanak yağışta bile enkazlarda arama çalışmaları aralıksız olarak devam etti. Bu yağışın enkazlarda olabilecek yaralıların hayatını tehlikeye soktuğunu belirten yetkililer enkazlardaki çalışmaların bir an önce bitirilmesi için tüm zorluklara göğüs gerdiklerini söylediler.

  YAĞMUR BİLE ONLARI DURDURAMADI / WEB TV 

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı