Gündem Haberleri

  Van'da DEHAP'lıların gösterisinde 2 polis yaralandı

  Hürriyet Haber
  05.09.2005 - 15:59 | Son Güncelleme:

  Van'da DEHAP'lıların gösterisinde 2 polis memuru yaralandı. Anadolu Ajansı Muhabiri Ahmet İzgi, göstericiler tarafından darp edildi.

  DEHAP'lı bir grup, parti binasından Valilik binası önüne izinsiz yürüdü. DEHAP Van İl Başkanı Abdurrahman Doğar'ın basın açıklamasından sonra grup, parti binasına döndü. Partiye girmeden ayrılan ve çoğunluğu gençlerden oluşan bir grup ise Maraş Caddesi'ne doğru yeniden yürüyüşe geçti.

  Van'da DEHAP'lılar tarafından yapılan basın açıklamasının ardından Maraş Caddesi'ne yürümek isteyen grubun çıkardığı olaylar devam ediyor.

  Göstericilerin Hacıbekir, Kazım Karabekir ile Mareşal Fevzi Çakmak caddelerini trafiğe kapattığı bildirildi.

  Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan lehine slogan atan grup, taşlarla polise saldırdı. gösteriler sırasında 1 polis memuru daha yaralandı. Polis, göstericilerin dağılması için göz yaşartıcı bomba kullandı.

  Polisin, Jandarma Komutanlığı'ndan yardım istediği öğrenildi.

  Grubun, polisin izin vermemesi üzerine taş ve molotofkokteylle saldırması sonucu, 1 polis memuru kafasından yaralandı. AA Van Büro Müdürlüğü Foto Muhabiri Ahmet İzgi ise göstericiler tarafından darp edildi.

  Çok sayıda işyerinin camı göstericiler tarafından kırıldı. Yaralı polis memuru Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Darp edilen AA muhabiri İzgi'nin fotoğraf makinesi de hasar gördü.

  Polis, göstericilerin dağılması için havaya ateş açtı, göz yaşartıcı bomba kullandı.

  Olayın ardından çevrede geniş güvenlik önlemi alınırken, göstericilerden bazıları gözaltına alındı.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı