Gündem Haberleri

  Van'da AKP'li ve DTP'liler birbirlerini kutladı

  Sebahattin YILMAZ- Osman BEKLEYEN/VAN, (DHA)
  23.07.2007 - 14:44 | Son Güncelleme:

  VAN'da 5 milletvekili çıkarmanın sevincini yaşayan AKP'liler, parti binası önünde davul- zurnalı kutlama düzenledi. Partililer seçilen milletvekillerini uzun kuyruklar oluştururak tek tek kutladı. AKP Van milletvekilleri yürüyerek DTP'nin desteklediği Meclis'e giren Özdal Üçer ve Fatma Kurutulan'ı kutlamak için seçim bürosuna gitti. Burada toplanan kalabalık tarafından alkışlarla karşılanan AKP'liler bağımsız adaylarla tokalaştı. Van'dan yeniden seçilen Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, halkın demokratik seçimine ve tercihine herkesin saygı duyması gerektiğini belirterek, Van için hizmet edeceklerini söyledi.

  Van'da seçim sonuçlarının açıklanması ardından AKP 5, DTP'nin desteklediği bağımsız adaylar da 2 milletvekili çıkardı. Tarihinde ilk kez 2 kadın milletvekili çıkaran Van'da ayrı bir sevinç yaşandı. AKP'den yeniden milletvekili seçilen Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ile İkram Dinçer, Kerem Altun, Kayhan Türkmenoğlu ve Gülşen Orhan parti binası önünde tebrikleri kabul etti. Uzun kuyruklar oluşturan partililer, davul- zurna eşliğinde milletvekilleri tek tek başarılarının sevincini yaşadı. Daha sonra Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ve diğer 4 milletvekili, Cumhuriyet Caddesi'nde halkı selamlayarak DTP'nin destelediği bağımsız milletvekilleri Özdal Üçer ve Fatma Kurtulan'ın bulunduğu seçim bürosuna yürüdü. Bu sırada DTP'li kalabalık bir grup, AKP'li milletvekillerini alkış yağmurunua tuttu. AKP milletvekilinin geçişi sırasında izdiham yaşandı. DTP'nin desteklediği bağımsız milletvekili Kurtulan ve Üçer ile DTP İl Başkanı Abdurahman Doğar, DTP'li Bostaniçi Belediye Başkanı Gülcihan Şimşek ve partililer tarafından karşılanan Bakan Çelik ve diğer milletvekileri, aşırı izdihamdan dolayı bina içine güçlükle girebildi. Bu sırada izdihamdan kapı camı kırılırken cam parçaları 1 kişi hafif yaralanmasına neden oldu.

  AKP'li milletvekilleri bağımsız adayları kutlayarak, siyasi yaşamlarında başarılar diledi. Bakan Çelik, Kurtulan ve Üçer ile birlikte TBMM'de Van'ı temsil edeceklerini belirterek, “Van için, Vanlılar için birlikte hizmet edeceğimize inanıyoruz. Seçilen arkadaşlarımızın sevincini paylaşmak ve onlara hayırlı olsun demek amacıyla buradayız. Kendilerini kutluyorum. Seçimin Van için, halkımız için ve bütün ülkemiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz” dedi.

  Bağımsız milletvekili Fatma Kurtulan ise seçim sonuçlarının herkes için hayırlı olmasını dileyerek, “Bakanımıza teşekkür ediyoruz. Halkın tercihine saygılıyız. Sonuçların Türkiye halkına hayırlı olmasını diliyoruz” diye konuştu.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı