Gündem Haberleri

  Van'da 6 bin litre akaryakıt ele geçirildi

  A.A
  03.08.2009 - 14:24 | Son Güncelleme:

  Van'ın Başkale ilçesinde düzenlenen operasyonda, 51 at üzerinde yüklü plastik bidonlarda yaklaşık 6 bin litre kaçak akaryakıt ele geçirildi.

  İlçenin İran sınırı bölgesinde devriye görevini sürdüren Başkale 4. Hudut Tabur Komutanlığı ekipleri, Özpınar kırsalında arazide ilerleyen başıboş atları tespit etti.

  At sürüsünü durdurarak kontrol yapan güvenlik güçleri, atlara yüklü bulunan plastik bidonlarda yurda İran üzerinden kaçak yollarla getirildiği tahmin edilen 6 bin litre akaryakıt ele geçirdi.

  Ele geçirilen akaryakıtın Gümrük Müdürlüğü ekiplerine teslim edileceği, at sahiplerinin ise arandığı öğrenildi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

  İran sınırında kaçakçılık yapan kişiler, çok sayıdaki at ya da katırı kullanarak sınırın iki yakasına akaryakıt ve kaçak eşya taşıyor.
  Kaçakçılık olayında kullanılan hayvanlara kimi zaman bir kişi kılavuzluk yaparken, kaçakçılar, genellikle yakalanmamak için ve hayvanların güzergahı kendiliğinden çıkarabilmesi nedeniyle hayvanları belli yerlerden sonra başıboş bırakıyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı