Gündem Haberleri

  Vanayı kırdılar 6 köyü susuz bıraktılar

  A.A
  13.07.2007 - 10:51 | Son Güncelleme:

  Muş'un Hasköy ilçesine 6 köye su sağlayan deponun vanasının kırılması nedeniyle köylere içme suyu verilemiyor.

  Muş'un Hasköy ilçesine bağlı Gökyazı, Umurca, Sarıbahçe, Koçköy, Yukarıüçdam ve Aşağıüçdam köylerine su sağlayan deponun vanası kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişiler tarafından kırıldı.

  Vananın kırılması nedeniyle köylere içme suyu verilemezken, olayın faillerinin bulunması için çalışma başlatıldı.
  Muş Valisi İbrahim Özçimen, vanası kırılan içme suyu deposunda inceleme yaparken, “Gerekirse su depolarında silahlı bekçiler görevlendiririz” dedi.

  Vatandaşa hizmet götürmek için gece gündüz çalıştıklarını kaydeden Özçimen, “Vanayı kırarak 6 köyü susuz bırakmanın insanlıkla bağdaşacak yanı yok. Devlet olarak gece gündüz çalışarak vatandaşın ayağına hizmet götürmeyi çabalıyoruz. Fakat birileri gelip bu hizmeti engelliyor. Vanaları, boruları kırıyor. Vatandaşımızı susuz bırakıyor” diye konuştu.

  HER HANE 1 YTL VERSE

  Su deposunda görevlendirilen bekçinin 500 YTL maaşını alamadığı için görevini bıraktığını anlatan Özçimen, “6 köyde 580 hane var. Her biri ayda 1 YTL verse bu sorun olmazdı” diye konuştu.

  Köylülerin yapılan yatırımlara sahip çıkması gerektiğini kaydeden Özçimen, “6 köye yetecek su verilen depoya gelen biri suyu sadece kendi köyüne vermek için vanayı kırıyor. Bu kabullenilecek bir olay değildir” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı