GeriGündem Van Tıp Fakültesi: Bayazıt'taki vakalar Kuş gribi değil
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Van Tıp Fakültesi: Bayazıt'taki vakalar Kuş gribi değil

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Avni Şahin, Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nden gelen 6 hastadan alınarak Ankara Hıfzıssıhha Enstitüsü'ne gönderilen numunelere ilişkin sonuçların, bu hastaların şüpheye mahal vermeyecek şekilde kuş gribi hastası olmadıklarını gösterdiğini söyledi.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nin Başhekimliği'nde gazetecilere açıklama yapan Doç. Dr. Hüseyin Avni Şahin, Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nden kuş gribi şüphesi ile 6 hastanın hastaneye müracaat ederek tedavi altına alındığını hatırlattı.

Hastalardan alınan numunelerin incelenmek üzere Ankara Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsü'ne gönderildiğini dile getiren Şahin, şunları söyledi: “Sonuçlar bugün elimize ulaştı. Alınan sonuçlar negatif çıktı. Bunun anlamı bu hastalarda kuş gribi şüphesine mahal vermeyecek şekilde net olarak kuş gribi hastası olmadıklarını gösteriyor. Bizim izlediğimiz hastalar kuş gribi değildir. Buna illa da kuş gribi olarak bakmamak lazım.”

Doğubayazıt İlçesi'nden gelen hastaların akciğer enfeksiyonu şikayetleri ile geldiklerini ve geldikleri zaman durumlarının ağır olduğunu kaydeden Şahin, bu hastalara, hastaneye gelmeden önce de müdahale yapıldığını vurguladı. Şahin, dün akşam hastalardan birinin öldüğünü hatırlatarak, bunun akciğer enfeksiyonunun seyri içerisinde beklenen bir durum olduğunu belirtti.

Hastalardan durumu kritik olan bir diğerinin yoğun bakımda olduğunu söyleyen Şahin, bu hastaya gerekli müdahalelere devam edildiğini, ancak şu aşamada olumlu bir gelişme görülmediğini sözlerine ekledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle