GeriGündem Van seçim sonuçları oy oranlarıyla hurriyet.com.tr'de
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Van seçim sonuçları oy oranlarıyla hurriyet.com.tr'de

Van seçim sonuçları oy oranlarıyla hurriyet.com.tr'de

Sandıkların kapatılmasın ardından gelen Van seçim sonuçlar ve oy oranları hurriyet.com.tr'nin seçim özel sayfasında yer alacak. 31 Mart 2019 Van yerel seçim sonuçlarında hangi partinin yüzde kaç oy aldığı, hangi partinin önde olduğ grafikli olarak öğrenebilecek. Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Van'da yerel seçim sonuçları ve ilçelerin oy oranları da hurriyet.com.tr seçim özel sayfamızdan takip edilebilecek.

Tüm Türkiye gibi Doğu Anadolu Bölgesi'nin büyükşehirlerinden Van'da ikamet eden vatandaşlar da yerel seçim heyecanı yaşıyor. Günün erken saatlerinden itibaren yerel seçim sonuçları ve oy oranları için meraklanan Van'daki seçmenler, oy verme işleminin tamamlanması ardından sonuçlara odaklandı. 

YSK yayın yasağını kaldırana kadar sonuçlar verilemeyecek

298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun'un propaganda serbestliği ve süresini düzenleyen 49. maddesi, propagandanın oy verme gününden önceki 10'uncu günün sabahında başlayacağını ve oy verme gününden önceki gün saat 18.00'de sona ereceğini öngörüyor.

Seçim günü saat 21.00'den sonra bütün yayınlar serbest olacak. YSK, oy verme işleminin tüm seçim çevrelerinde sona erdiğinin anlaşılması üzerine, Anayasa ve seçim yasalarının verdiği yetkiye dayanarak, yayın yasağını saat 21.00'den önce kaldırabilecek.

Büyükşehirlerde, sırasıyla büyükşehir belediye başkanlığı, belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği ve muhtarlık, diğer illerde, sırasıyla belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği, il genel meclisi üyeliği ve muhtarlık seçimlerine ait oy pusulalarının sayım ve dökümü yapılacak.

İlk verilen paylaşılması ardından Van seçim sonuçları kamuoyuna duyurulacak. Van ve ilçelerinin anlık seçim sonuçları, partilerin oy dağılımı, il il seçim sonuçları, en doğru ve en kesin seçim sonuçları tüm detaylarıyla hurriyet.com.tr seçim özel sayfasından görüntülenebilecek.

SEÇİM SONUÇLARI, SEÇİM ÖZEL SAYFAMIZDA OLACAK

 

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle