Gündem Haberleri

  Van’da yağmur ve dolu kabusu

  Osman BEKLEYEN/VAN, (DHA)
  01.10.2008 - 12:39 | Son Güncelleme:

  VAN’da dün akşam saatlerinde etkili olan ve yaklaşık 2 saat süren dolu ve yağmur nedeniyle dereler taştı birçok evi su bastı, yollar göle döndü. Çamur ve su altında kalan evlerde vatandaşlar kendi imkanlarıyla evlerindeki suları tahliye etmeye çalıştı. Belediye ekipleri sabaha kadar birçok bölgede suyun önünü açmak için çalışma yaptı.

  Dün gece aniden bastıran yağmur ve dolu taşkınlara neden oldu. Seyyit Fehim Arvasi, Beyüzümü, Suphan, Akköprü, İstasyon, Cevdetpaşa, Yenimahalle ve Abdurrahman Gazi Mahallelerinde birçok ev ve işyeri sular altında kaldı. Kirman, Kurubaş ve Akköprü dereleri yağış yüzünden taştı. Özellikle dere yatağına yakın bölgelerdeki evler su ve çamur yığınları altında kaldı. Evlerini su basan vatandaşlar, önce kendi imkanlarıyla evlerindeki suları tahliye etmeye ve eşyalarını kurtarmaya çalıştı. Daha sonra belediye tarafından oluşturulan 25 ekip, vatandaşların yardımına koştu ve sabaha kadar çalıştı. Valilik Kriz Kurulu da Van İl Özel İdaresi, Karayolları ve Devlet Su İşleri’ne ait iş makineleriyle belediye ekiplerine destek verdi.

  Van Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar, su baskınlarına DSİ’nin kanalları temizlememesinin neden olduğunu öne sürdü. Hasar tespitinin yapıldığını belirten Yaşar, ekiplerin aralıksız çalıştığını kaydederek, “Biz elimizden geleni yapıyoruz. Ancak DSİ’nin bir an önce gelip kanalları temizlemesi gerekir” dedi"
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı