GeriGündem Van’da öldürdüler İstanbul’da yakalandılar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Van’da öldürdüler İstanbul’da yakalandılar

VAN’da silah ve el bombalarının kullanıldığı biri kadın iki kişinin hayatını kaybettiği olayların başlamasına neden olan Ayhan Y.(29) ve iki arkadaşı İstanbul’da yakalandı.

Çaldıran'da 4 Nisan 2010'da başlayan olaylarda Hükümet Konağı önünde Cahit Karasu boğazı kesilerek öldürüldü. Polis olayla ilgili yaptığı soruşturmada Cahit Karasu’nun bir süre önce jandarmanın yaptığı bir uyuşturucu operasyonunda akrabasının gözaltına alınmasından sorumlu tuttuğu Ayhan Y. ile sık sık tartıştığı öğrenildi. Olay günü karşılaşan Cahit Karasu ve Ayhan Y.’nin bu nedenle tartışmaya başladığı çıkan kavga sonucu Cahit Karasu’nun öldüğü tespit edildi.

Polis cinayeti işlediğini tespit ettiği Ayhan Y. ile birlikte yanında bulunan arkadaşları Volkan B. (30) ile Atilla M.'yi (25) aramaya başladı. Bu sırada firarda olan Ayhan Y.’nin evine kimliği meçhul şahıslar tarafından el bombası atıldı. Olay sırasında Ayhan Y.’nin amcasının karısı Türkan Yıldırım hayatını kaybetti.
Zanlılar, Van ile İstanbul emniyet müdürlüklerinin ortak operasyonunda İstanbul’da yakaladı. İstanbul Cinayet Büro Amirliği'ne getirilen Ayhan Y. suçunu itiraf etti. Ayhan Y., “Beni ihbarcı olmakla suçluyordu. Bu nedenle aramızda kavga çıktı. Beni öldüreceğini söylüyordu. Kendimi korudum” dedi. Ayhan Y. ile Volkan B. ve Atilla M., sevk edildikleri İstanbul Adliyesi'nde nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle