Gündem Haberleri

  Valiye mektup yazdılar, okullarına kavuştular

  A.A
  08.10.2008 - 21:35 | Son Güncelleme:

  Erzurum'da okula gönderilmek istenmeyen iki kız çocuğunun aileleleri, milli eğitim müdürlük personelince ikna edilerek okula kayıtları yapıldı.

  Aşkale ilçesine bağlı Ortabahçe köyünde yaşayan 14 yaşındaki Nurgül Yalçın ile Halime Ağgül, köylerinde 8 yıllık eğitim veren okuldan mezun olarak girdikleri Ortaöğretim Kurumları Sınavı'nda Oltu Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni kazandılar.

  Ancak çocukların aileleri Oltu'daki okulun çok uzak olduğunu belirterek, çocuklarını liseye kayıt yaptırmadı.

  Bunun üzerine Erzurum Valisi Sami Bulut'a mektup yazan Nurgül ve Halime, Vali Bulut'tan kendilerine yardımcı olmasını istedi.

  Mektubu okuyan Vali Bulut da İl Milli Eğitim Müdürülüğü personelini görevlendirerek, çocukların ailelerinin ikna edilmesini istedi.

  Palandöken İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kurt, yaptığı açıklamada, çocukların mezun olduğu okuldaki öğretmenleriyle birlikte kız çocuklarının ailelerini ikna ettiklerini söyledi.

  Çocukların Nevzat Karabağ Anadolu Öğretmen Lisesi Yurdu'na kayıtlarının yapıldığını ifade eden Kurt, “Çocuklar Nene Hatun Kız Lisesi'nde de eğitim öğretim görecekler. Çocukların Vali Sami Bulut'a gönderdikleri mektupta Nene hatun kız Lisesi'nde okumak istediklerini belirttikleri için bu okula kayıtlarını yaptık.

  Konunun güzel bir şekilde sonuçlanması bizi çok mutlu etti. Ailelere de bu konuda duyarlı davrandıkları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  Kurt, ayrıca çocukların tüm masraflarını da Vali Bulut'un karşılayacağını sözlerine ekledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı