GeriGündem "Valisiniz çobansınız insan çobanı"
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Valisiniz çobansınız insan çobanı"

"Valisiniz çobansınız insan çobanı"
refid:12939968 ilişkili resim dosyası

SAMİ Bulut’un İl Genel Meclis Başkanı Selcan Karagöl’le uygunsuz vaziyette yakalanma iddiası üzerine merkeze alınmasıyla göreve atanan Vali Sebahattin Öztürk, daha önceleri Başbakan Tayyip Erdoğan’ın evinde ziyaret ettiği 81 yaşındaki İL Genel Meclisi üyesi Ak Partili Mahmut Orhan Kişioğlu ile tanıştı. Beyaz sakallı ve gözleri iyi görmeyen Kişioğlu ile Vali Öztürk arasında, ilginç ve kahkaha attıran diyalog yaşandı.

AK Partili Kişioğlu, Vali Öztürk’ü “Erzurum’daki insanların çobanı, imamı” olarak nitelendirdi. Vali Öztürk ise düzeltme yaparak, “lideri” derken Kişioğlu, “Eğer uyursanız, meradan öküzleri çalınan vatandaşların öküzlerini bulmak ya da parasını vermek zorunda kalırsınız” diye uyarıda bulundu.

Vali Sebahattin Öztürk, İl Genel Meclisi'nin bugün saat 10.00’da başlayan toplantısına katılarak bir değerlendirme yaptı. Erzurum’un genel durumunu özetleyen Vali Öztürk, “Biz şuna inanıyoruz. Bu kentin insanlarının enerjisini boşa tüketmemesi lazım. Olur olmaz şeylerden nem kaparak boşu boşuna bir travma yaşıyorsunuz” diye konuştu.

Alkışlarla konuşmasını tamamlayan Vali Öztürk, daha sonra İl Genel Meclis üyelerinin oturdukları yerlere kadar giderek tokalaştı ve tanıştı. İl Genel Meclisinin 32 yıllık üyesi Mahmut Orhan Kişioğlu ise hatırını soran Vali Öztürk’le şu diyaloga girdi:

Vali: “Nasılsınız?”
Kişioğlu: “İyiyim teşekkür ederim. Bendenizi mahçup ettiniz.”
Vali: “Estağfurullah.”
Kişioğlu: “Siz bir imamsınız. Camideki imam değil.”
Vali: “Lider demek yani.”
Kişioğlu: “Önder, lider... Evet ama ne imamı? El imanı rahim... Çoban ama ne çobanı? Han çobanı. Şu Erzurum’un insan çobanı. Herkesten mesulsunuz. (sorumlu)”
Vali “Peygamber mesleği” diyerek bu sırada Kişioğlu’nun beyaz sakalını sıvazladı.
Kişioğlu: “Onun için diyorum ki geceleri uyumayan bir vali olduğunuzun tezahürlerini (belirti) görmek istiyorum.”
Kişioğlu’nun elinden tutan Vali: “İnşallah inşallah.”
Kişioğlu: “Eğer uyursanız meradan öküzleri çalınan vatandaşların öküzlerini bulmak ya da parasını vermek zorunda kalırsınız.”
Vali: “Doğru söylüyorsunuz.”
Kişioğlu: “32 yıllık il genel meclis üyesiyim. Vali Mustafa Uygur ile başladık. Sonra Necmettin Karaduman’la devam ettik. Siz benim 17’nci valim oluyorsunuz.”
Vali: “Eyvallah, sayıyorsunuz yani.”
Kişioğlu: “Elbette.”
Vali: Kişioğlu’na davette bulunarak “Mutlaka bekliyorum” diye vedalaştı. 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle