Gündem Haberleri

  Valilik'ten 'asker uğurlama' talimatı

  Enver ALAS - İstanbul / DHA
  04.08.2017 - 18:21 | Son Güncelleme:

  İstanbul Valiliği, asker uğurlamalarında kuralları ihlal edenlere yasal müeyyideler uygulanacağını duyurdu.

  Valilik tarafından 39 ilçe ve kolluk kuvetlerine asker uğurlama törenleri ile talimat gönderildi. Talimatta şu ifadeler yer alıyor; "Kutsal bir Vatan görevi olan askerlik hizmeti nedeniyle uğurlamaların yapılması geleneklerimizde önemli bir yer tutmaktadır.

  Ancak, son günlerde bu güzel geleneğimizin ruhuna uymayan, trafik düzenini aksatan, vatandaşımızın genel güvenliğini ve asayişi tehlikeye düşürücü davranışlarla karşılaşılmaktadır.

  Asker uğurlama geleneğini istismar ve kuralları ihlal eden bu tür davranışlara müsaade edilmemesi, aykırı davranışta bulunanlar hakkında yasal müeyyidelerin uygulanması ve konunun sıralı amirlerce hassasiyetle takip edilmesi hususunda; Bilgi ve gereğini önemle rica ederim.

   

  Pompalı tüfekle asker uğurlama dehşeti: 5 yaşındaki Yıldızsu gözünü kaybedebilirPompalı tüfekle asker uğurlama dehşeti: 5 yaşındaki Yıldızsu gözünü kaybedebilir

  Çocuğu vurdular, tüneli tıkadılar, yolu kapattılar... Böyle asker uğurlaMAÇocuğu vurdular, tüneli tıkadılar, yolu kapattılar... Böyle asker uğurlaMA

  Adanada asker uğurlama konvoyundakiler polisle tartıştıAdana'da asker uğurlama konvoyundakiler polisle tartıştı

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (04.08.2017-2)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı