Gündem Haberleri

  Vali yardımcısının adını kullanarak dolandırdı

  A.A
  08.10.2008 - 13:19 | Son Güncelleme:

  Balıkesir'de vali yardımcısının imzasını taklit ederek sahte yardım toplama belgesi düzenlediği öne sürülen, huzurevinde barınan kişinin açtırdığı banka hesabında 7 bin YTL toplandığı belirlendi.

  Daha önce Balıkesir Huzurevi'nde barındığı ve ramazan ayında İzmir'deki bir huzurevine naklini istediği öğrenilen Mehmet Kaya E. (68), Balıkesir Valiliği İl Dernekler Müdürlüğünce hazırlanmış gibi gösterilen sahte yardım toplama belgesi düzenledi.


  Belgeye, kaza geçirmesi sonucu felçli kaldığını, çalışamadığını, devletten aldığı sakat aylığıyla ailesini geçindirmeye çalıştığını ve iki kızını sınavları kazanmasına rağmen üniversiteye gönderemediğini yazan Mehmet Kaya E, hayırseverlerin yardımına ihtiyacı olduğunu belirtti.

  Zanlı, derneklerden sorumlu Vali Yardımcısı Mustafa Erdoğan'ın imzasını da taklit ettiği, “Bir ay süreyle yardım toplamasına izin verilmiştir” ibaresinin yer aldığı belgeyle banka şubesinde hesap açtırdı, belgeyi ulusal gazetelerin köşe yazarlarına da faksladı.

  Sahte yardım toplama belgesinde yer alan duygu yüklü ifadeleri köşelerine taşıyan bazı yazarlar, belgedeki banka hesap numarasını da verdikleri yazılarında okurlarına yardım çağrısında bulundu.

  Baba ve kızlarının öyküsünü habere dönüştürmek isteyen bir gazeteci, aileye ulaşmak amacıyla, belgede sahte imzası bulunan Vali Yardımcısı Erdoğan'ı arayınca dolandırıcılık ortaya çıktı.

  Valilik yetkililerinin suç duyurusunda bulunması üzerine harekete geçen Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, zanlı hakkında yasal işlem başlattı.
  Zanlının banka şubesinde açtırdığı hesaba yatırılan 7 bin YTL'ye el konulduğu, paraların sahiplerine iade edileceği öğrenildi.

  Resmi belgede sahtecilik ve dolandırıcılık suçlarından sabıkalı olduğu bildirilen zanlının ifadesine başvurulacağı belirtildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı