Gündem Haberleri

  Vali, törene rehber alımının az olmasına kızdı

  Muhammet KAÇAR/ÇAMLIHEMŞİN, (Rize), (DHA)
  29.08.2012 - 14:17 | Son Güncelleme:

  RİZE’de Orman ve Su İşleri Bakanlığı bünyesinde Kaçkar Dağları Milli Park sahasında göreve başlayacak 44 alan rehberi için düzenlenen törene az sayıda rehberin katılması Rize Valisi Nurullah Çakır’ı kızdırdı. Tepki gösteren Vali Çakır, "Bu ne biçim kılavuzluk? Yandık biz. Bunlarla yola çıkacak olursak demek ki ortada adam bulamayacağız" dedi.

  Ayder Yaylası ve çevresinden bazı endemik bitki ve canlı türlerinin yurt dışına kaçırılmaya çalışılması üzerine harekete geçen Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Kaçkar Dağları Milli Park sahasında 44 alan rehberi istihdamı için protokol hazırladı. Hazırlanan protokolle işe alınan rehberler için Kaçkar Dağları Milli Park Müdürlüğü Ayder Eğitim ve Koruma binasında tanıtım programı düzenlendi. Törene Rize Valisi Nurullah Çakır, AK Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Ahmet Özyanık, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Rize 12’nci Bölge Müdürü Mustafa Bulut ile az sayıda alan rehberi katıldı.

  Programa katılan alan rehberi sayısının 5’i geçmediğini farkeden Vali Nurullah Çakır yetkililere, "Bu ne biçim kılavuzluk ? Yandık biz. Bunlarla yola çıkacak olursak demek ki ortada adam bulamayacağız" diye çıkıştı. Alan kılavuzluğu konusunda bilgi verilen toplantı sadece 10 dakika sürdü.


  Vali, törene rehber alımının az olmasına kızdı
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı