Gündem Haberleri

  Vali servis sistemini savundu

  Hürriyet Haber
  12.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hürriyet İstanbul'un başlattığı okul servisleri tartışmasına Vali Erol Çakır da katıldı. Yazılı bir açıklama yapan Çakır, varolan ihale sistemini savundu. Çakır'ın görüşleri özetle şöyle:

  PLAKA TAHDİDİ TEHLİKELİ

  Okul servis araçlarına plaka tahdidi getirilmesinin haksız rekabete yol açacağı, öğrenci taşımacılığı konusunda rant ortamının yaratılmasına zemin hazırlanacağı ve bu nedenle öğrenci velilerinin haksız rekabetten fiyat ve kalite olarak olumsuz yönde etkileneceği düşüncesiyle İl Trafik Komisyonu'na yapılan bu ve benzeri talepler uygun görülmemiştir.

  BU YIL SUİSTİMAL YOK

  Her okul kendi koşullarına uyacak şekilde hazırladıkları şartname ile kapalı zarf usulünü uygulayarak öğrenci taşıma işini ihale etmektedir. İhale komisyonları okul yöneticileri, okul aile birliği ve koruma derneği başkanları ile öğrenci velilerinden oluşmaktadır. Böyle bir yöntemle plaka rantı önlenmekte, öğrenci lehine ucuz ve kaliteli taşımacılığa imkan verilmektedir. Bu yıl içinde yapılan ihalelerde herhangi bir somut rüşvet veya suistimal iddiası ortaya atılmamıştır.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı