Gündem Haberleri

  Vali Mutlu: "Herkes itidalli davranmalı"

  A.A
  31.05.2010 - 10:31 | Son Güncelleme:

  İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırısının ardından İstanbul'da yaşanan hareketliliğe ilişkin, “Herkese itidalli davranmayı, soğukkanlı davranmayı tavsiye ediyorum” dedi.

  İstanbul Valiliği görevini Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığına atanan Muammer Güler'den devralan Mutlu, gazetecilerin çeşitli konulardaki sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin insani yardım gemilerine İsrail'in saldırısının ardından İstanbul'da hareketli saatler yaşandığını ifade etmesi ve İstanbullulara bir açıklamasının olup olmadığını sorması üzerine Mutlu, bu konuları yakinen takip ettiklerini söyledi.

  Vali Mutlu, şunları kaydetti:
  “Her zaman yapılması gerekli olan şey, soğukkanlı tutumumuzu sürdürmek ve hukukun içerisinde bununla ilgili yapılması gerekli olanları takip etmektir. Dolayısıyla herkese itidalli davranmayı, soğukkanlı davranmayı tavsiye ediyorum. Devletimizin ilgili makamları zaten bu konuları yakinen takip edeceklerdir, vatandaşlarımız da izleyeceklerdir. Herkesten arzu etmiş olduğumuz şey, soğukkanlı tutum ve davranışlarını sürdürmeleridir.”

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı