Gündem Haberleri

  Vali: İstanbul'da gürültü kirliliği yapan mekan yine kapatılır

  İSTANBUL (A.A)
  09.08.2006 - 13:10 | Son Güncelleme:

  İstanbul Valisi Muammer Güler, Boğaz kıyısında faaliyet gösteren eğlence yerlerinden kaynaklanan gürültü kirliliğini önlemek için önlem aldıklarını belirterek, ”Bundan sonra da aynısını yaparız. Yine para cezaları olur, yine faaliyet durdurma olur” dedi.

  Kara Kuvvetleri Komutanlığına atanan 1. Ordu Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ'un veda ziyaretinin ardından gazetecilerin kapatılan ve para cezası verilen eğlence yerleriyle ilgili sorularını yanıtlayan Güler, gürültüyü meşru kılamayacaklarını belirterek, kendilerinin kanundan aldıkları güçle kapatma ve diğer cezaları verdiklerini kaydetti.
  Bu eğlence yerlerinde gürültünün giderilmesine yönelik teknik önlemlerin alınmadığını ifade eden Güler, “Biz gürültüyü önlemek için tedbir alıyoruz. Bundan sonra da aynısını yaparız. Yine para cezaları olur, yine faaliyet durdurma olur. Gürültü yapanın anında gürültüsü durdurulur” dedi.

  Güler, faaliyet durdurma ve para cezalarının kararlarının yeni yönetmelik çerçevesinde alındığını belirterek, “Yeni yönetmelikte 5 ila 10 desibele kadar izin verilebiliyor. Ancak eski yönetmelikte bu sınır 90 desibele kadar çıkabiliyordu. Bazı köşe yazarları yapılan uygulamayı eski yönetmelik üzerinden yorumluyorlar” diye konuştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı