GeriGündem Vali Güler: Ağca hakkında yakalama emri çıkartılabilir
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vali Güler: Ağca hakkında yakalama emri çıkartılabilir

İstanbul Valisi Muammer Güler, askerlik şubesinin Mehmet Ali Ağca'nın her gün karakolda imza vermesi gerektiği konusunda talimat verdiğini, ancak Ağca'nın şu ana kadar karakola gelmediğini belirterek, “Gelmezse bakaya durumu söz konusu olur” dedi.

Güler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı karşılamak üzere geldiği Atatürk Havalimanı VIP Salonu girişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Vali Güler, dün tahliye edilen Mehmet Ali Ağca'nın durumuna ilişkin soru üzerine, “Askerlik şubesi her gün karakolda imza vermesi gerektiği konusunda bir talimat verdi, ama henüz şu ana kadar, biz de takip ettik, karakola gelmedi. Gelmezse bakaya durumu söz konusu olur. Zaten Pazartesi günü sağlık raporu için müracaat etmezse askerlik şubesi, hakkında yakalama emri çıkartabilir. O zaman kanuni gereği neyse yapılır” dedi.
 
Ağca'nın nerede olduğuna ilişkin soruya da Güler, “Nerede olduğunu biz de bilmiyoruz. Çünkü, artık serbest bırakılan bir şahıs durumunda” yanıtını verdi.

Vali Güler, başka bir soru üzerine de, şunları kaydetti:

“Askerlik durumunu tartışmak bize düşmez. Kanuni gereği neyse sırası gelince yapılır. Ama şu anda karakola gelmiş değil. Değişik yerlerde olduğuna ilişkin bilgiler var, ama izlemesini yapamazsınız. Çünkü, cezaevinden çıkmış bir şahıstır. Takipli bir durumu yoktur. Ancak, karakola gelmediği takdirde kanuni gereğini askerlik şubesi takdir eder. Pazartesi günü gelmemesi halinde de, bakaya durumu söz konusu olacağı için bize 'Getirin' diyebilirler.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle