Gündem Haberleri

  Vali: Genelkurmay Başkanı, manşetlere kızmış biraz

  DHA
  07.09.2012 - 16:19 | Son Güncelleme:

  Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Genelkurmay Başkanı'nı uğurladıktan sonra kışlanın önüne gitti. Burada bir televizyon kanalının canlı yayınına katılan Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu şunları söyledi, "Genelkurmay Başkanı biraz serzenişte bulundu, manşetlere kızmış biraz" dedi.

  Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu şunları söyledi: Genelkurmay Başkanı biraz serzenişte bulundu, Manşetlere kızmış biraz. Komutanlarımız kendi evlatlarını kaybetmiş olmaktan son derece üzgünler, dedi.

  "BÖLGEYE 100 BİN BOMBA SAÇILDI"

   

  Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu bölgede hasar gören evler için Başbakanlık’tan 500 bin TL gönderildiğini söyledi. Kışlanın taşınması konusunu Bakan Veysel Eroğlu’yla değerlendirdiklerini belirten Balkanlıoğlu ‘Yerleşim merkezinden uzak bir yere taşınacak. Bakanımız yer vermeye hazır’ dedi. Ayrıca Vali Balkanlıoğlu bölgeye 100 bin civarında bomba saçıldığını ve arama çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

  “ARAŞTIRMA SÜRÜYOR”

  Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, mühimmat deposundaki patlamanın her yönüyle araştırılmasının sürdüğünü, bombaların kullanım süreleri, neden o saatte tasnifleme yapıldığı yönündeki tüm soru işaretlerinin askeri makamlar tarafından sorgulandığını söyledi. Kışlada 100’ün üzerinde askerin görev yaptığını belirten Vali Balkanoğlu, bölgeye 100 bin civarında bomba saçıldığını ve 1.5 kilometre çaplı alanda arama çalışmalarının sürdüğünü kaydetti. Vali Balkanlıoğlu, şöyle konuştu:

  “KIŞLANIN TAŞINMASI SÖZ KONUSU”

  "Bölgede hasar gören evler ile ilgli Başbakanımızın talimatıyla valiliğimiz emrine şimdilik 500 bin lira istemiştik, o para gönderildi. İhtiyaç halinde ucu açık. Kışlanın taşınması söz konusu. Bu konuyu bakanımız Veysel Eroğlu ile değerlendirdik. Orman’dan istenmesi halinde kışla ve silah depoları, yerleşim merkezinden uzak bir yere taşınacak. Bu değerlendiriliyor. Bakanımız yer vermeye hazır olduğunu belirtti."

  Afyon Emniyet Müdürlüğü ekipleri de bölgedeki camilerde cuma namazı sonrası üzerinde el bombası fotoğraflarını gösteren broşürleri cemaate ve çocuklara dağıttı. Cuma hutbesinde de imamlar, el bombalarının görülmesi ve ya bulunması halinde 155 Polis imdat hattının aranması yönünde vaazlar verdi. 

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı