Gündem Haberleri

  VALİ CERRAH: ‘Bir yerlere çomak sokmaktan hoşlanır

  İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)
  07.07.2009 - 15:34 | Son Güncelleme:

  OSMANİYE Valisi Celalettin Cerrah, göreve başladıktan sonra ilk iş olarak tüm daire müdürleriyle toplantı yaptı, çalışma prensiplerini anlattı.

  Valilik Ahmet Cevdet Paşa Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Vali Cerrah, önce daire müdürleri ile tek tek tanışarak kurumları ile ilgili kısa bilgiler aldı, yeni bir ilde bulunmaktan ve görev yapacağı daire müdürleriyle tanışmaktan büyük heyecan duyduğunu söyledi.

  Vali olmanın gururunu da yaşadığını belirten Cerrah, Osmaniye’de güzel işler yapacağına inandığını kaydederek, “Her konuda bir yerlere çomak sokmaktan hoşlanan bir yapım var” dedi. En çok milli eğitim, sağlık, güvenlik ve tarımın öncelikli konuları olacağını vurgulayan Cerrah, hedefinin tüm kente hizmet etmek olduğunu anlattı.

  Osmaniye’ye hizmet ederken daire müdürlerinin desteğine de ihtiyacı olduğunu vurgulayan Cerrah, “Daire müdürleriyle uyum içerisinde çalışmayı arzu ediyorum. Buradaki arkadaşlarımın her biri 10 yılını 15 yılını hatta bir kısmı 20 yılını doldurmuşlar.

  Ben yıllarca devlete daire müdürü olarak hizmet ettim. Müdürlerin hangi sorunlarla karşılaştıklarını bilirim. Herkes planını programını yapmıştır, biliyordur. Birlikte güzel hizmetler yapacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

  KONUŞMAKTAN ÇOK İŞ YAPMAYI SEVERİM

  38 yıldır devlete hizmet ettiğini kaydeden Cerrah, şöyle dedi:

  “Ben konuşmadan ziyade iş yapmayı severim. Bundan sonra aynı şekilde Valilikte arkadaşlarımla dürüstlük içinde doğruluk içerisinde çalışmayı arzu ediyorum. Çünkü bu ülke bizlerden çok şey bekliyor.

  Bu vatan için, bu bayrak için, toprak için çok şey yapmak zorundayız. Bu devlete ölene kadar hizmet etme zorunluluğum var. Eğer buralara gelmiş isem bu ülke sayesinde geldim bu millet sayesinde geldim. Osmaniye halkı da bir şeylerin değişmesini bekliyor.

  Osmaniye’de bir takım değişikliklerin olması için Cerrah Vali olarak tek başına bir şeyler yapmam mümkün değil. Sizlerle beraber bir şeyle yapabilirim. Sizler benim önüme bir takım çalışmalar getirirseniz bende takipçisi olur ve bir şeyler başarırız.

  Osmaniye halkının sorunlarına çözüm bulmalıyız. ‘Geldi gitti hiç bir şey yapmadı’ demesinler. İz bırakmam için de sizlerin yardımına ihtiyacım var"diye konuştu.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı