Gündem Haberleri

  Vali Ala: Güvenlik zafiyeti yok

  A.A.
  28.02.2006 - 17:32 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır Valisi Efkan Ala, önceki gün Diyarbakırspor-Konyaspor maçında çıkan olaylara ilişkin olarak, “Diyarbakır'ın her kesimi bu olaydan zarar görmüştür. Olayın güvenlik zafiyetiyle hiçbir ilgisi yok” dedi.

  Vali Ala, Diyarbakırspor-Konyaspor maçında çıkan olaylarda hasar gören Atatürk Stadı'nda incelemelerde bulunarak, Gençlik ve Spor İl Müdürü İslam Çetin'den bilgi aldı.

  İncelemenin ardından gazetecilere açıklama yapan Ala, Diyarbakır'ın her kesiminin bu olaydan zarar gördüğünü belirterek, bu olayın yapanların sorumluluğunda olduğunu söyledi.

  Üzerlerine düşeni yaptıklarını, bundan sonra da yapacaklarını ifade eden Vali Ala, şöyle konuştu:  “Herkesin aklını başına alması lazım. Yazıktır. Bu konuda eğer sonuca bakacaksanız, sonuçta hiç kimsenin burnu kanamadan topluluğun tamamı tahliye edilmişse, Konyaspor ve Diyarbakırspor oyuncularına herhangi bir şey olmamışsa bir güvenlik ortamı içerisinde olay çözülmüş demektir. İnsanların başına oturduğu koltuğu sökmemesi için güvenlik görevlisi dikmek mümkün değildir. İnsanlar oturdukları koltukları söküp atmışlardır. Güvenlik önlemi yetersiz olsaydı, sonuç böyle olmazdı. O kadar koltuk sökülüp atılmış, hem insanlar hem takımlar hem de seyirciler tahliye edilmiştir. Takımlar gönderilmiştir. Güvenlik zafiyetinden dolayı ortaya çıkabilecek negatif bir durumla karşı karşıya değiliz.”
  Vali Efkan Ala, kentin imajını geldiği günden bu yana düzeltmeye çalıştığını belirterek, şunları kaydetti:
  “Ancak tüm kesimlerle birlikte olabilecek bir şey. Kentin imajını ne bir kesim bozabilir ne de bir kesim alıp göklere çıkarabilir. Kentin imajı kentle birlikte kentlilerle düzelir. Eğer kentlilerin kendi imajını düzeltmek gibi bir problemleri yoksa düzelmez. Diyarbakırlılar burada ciddi bir sorun yaşamıştır. Bu çok yanlış bir şeydir. Yazık olmuştur. İşadamları, yöneticiler, kamu, özel sektör ve sivil toplum örgütlerinin bundan huzursuz olduğunu biliyorum. Konuyu birlikte değerlendireceğiz. Böyle şeylerle karşılaşmamak için gerekli tedbirleri daha da yoğun bir şekilde alacağız. Ama şunun altını çiziyorum, burası stadyumdur. Stadyumda her koltukta oturan kişinin başına bir güvenlik görevlisi konmaz. Yine de güvenlikle ilgili bir problem varsa onları telafi ederiz. Eleştirileri de dikkate alıyoruz. Sonuçta çok ciddi problemler yaşanmadan çözümlenmiştir.”
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı