GeriGündem Vahşetten sonra kaçan baba yakalandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  125
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vahşetten sonra kaçan baba yakalandı

Vahşetten sonra kaçan baba yakalandı
refid:22371284 ilişkili resim dosyası

İzmit’in Kuruçeşme semtinde kendilerinden yaklaşık bir hafta haber alınamayan anne ile biri 45 günlük bebek olan 3 çocuğun öldürüldüğünün önceki ortaya çıkmasının ardından, şüphelerin üzerinde toplandığı baba Ramazan Geniş Kuruçeşme Polis Karakolu yakınlarında gece yarısı yakalandı. Sorgusunda suçunu itiraf eden Ramazan Geniş'in anlattıkları polisi bile şoke etti. Bu arada katliam kurbanları toprağa verildi. Anne ile bebeği Aysime’nin cenazeleri bir tabuta, Gökdeniz ve Görkem kardeşlerin cenazeleri de bir başka tabuta kondu.

İzmit'in Kuruçeşme semtinde eşini ve biri 45 günlük üç çocuğunu öldüren ve dün gece yakalanan Ramazan Geniş'in polise verdiği ifadeler herkesi şok etti. 15 bin liralık borcu nedeniyle bunalıma girdiğini, eşini ve bebeğini boğarak, iki çocuğunu da uyurlarken bıçaklayarak öldürdüğünü itiraf eden Ramazan Geniş, cesetler bulunmadan bir gün önce eve geldiğini, onları görünce ikinci kez fare zehiri içip ölmek istemesine rağmen zehirin kendisini sadece bayılttığını söyledi.

CESETLER BİR HAFTA SONRA BULUNDU

Büyük şok yaratan cinayet İzmit'in Kuruçeşme semtinin Kocatepe Mahallesi'nde 3 katlı binanın giriş katındaki dairede işlenmiş, cesetler Pazartesi günü akşam saatlerinde 7 yaşındaki Gökdeniz Geniş'in birkaç gündür okula gitmemesinden şüphelenen sınıf öğretmeninin durumu yakınları ve polise bildirmesiyle bulunmuştu. 25 yaşındaki Aysel Geniş ile çocukları 7 yaşındaki Gökdeniz, 5 yaşındaki Görkem ile 45 günlük Aysime'nin cesetleri inceleme için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, tüm şüpheler de uzun süredir kayıp 30 yaşındaki baba Ramazan Geniş'in üzerinde toplanmıştı.

ANLATTIKLARI POLİSİ BİLE ŞOKE ETTİ

Ramazan Geniş, dün gece yarısına doğru evlerinin de yakınında bulunan Kuruçeşme semt karayolunun arka tarafında parkedilmiş otomobilin içinde uyurken bulundu. Hemen İzmit İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Ramazan Geniş ifade verirken zaman zaman sinir krizleri geçirdi. Verdiği ifadede ise anlattıkları polisi bile ürpertti.

İş bulabildiğinde çalıştığını, ancak bankalardan çok miktarda kredi aldığını, son olarak 15 bin liralık borcu kaldığını söyleyen Ramazan Geniş, ifadesinde bu borcu ödeyemediği ve iyice sıkıştığı için bunalıma girdiğini anlattı. İfadesine göre, evde bir anda kendisini kaybeden Ramazan Geniş, önce eşi Aysel Geniş'in boğazını sıkarak bağırmasına bile fırsat vermeden onu kanepede öldürdü. Daha sonra henüz 45 günlük olan bebeği Aysime'yi de boğazını sıkarak öldürdükten sonra kucağındaki bebeğini bırakmayan eşinin de bulunduğu odada diğer kanepede uyumakta olan çocukları 7 yaşındaki Gökdeniz ve 5 yaşındaki Görkem'i ise bıçaklayarak öldürdü.

İNTİHAR ETMEK İSTEMİŞ, FARE ZEHİRİ İÇMİŞ

Cinayetin ardından kendisini de öldürmek istediğini söyleyen Ramazan Geniş, evde bulunan fare zehirinden içtiğini, ancak zehirin kendisini etkilemediğini belirterek kapıyı çekip evden ayrıldığını, birkaç gün Kuruçeşme semtindeki ormanlık alanda kaldığını ve orada otomobilin içinde uyuduğunu anlattı.

CESETLER BULUNMADAN ÖNCE EVE GELMİŞ

Polisteki ifadelere göre Ramazan Geniş, cesetler bulunmadan bir gün önce yine eve geldi. Eşini ve üç cocuğunu yine orada görünce, bir kez daha fare zehiri içerek intihar etmeyi denedi. Ancak zehiri içtikten bir süre sonra bayılan Ramazan Geniş daha sonra kendisine geldi ve tekrar evden ayrıldı.

KARAKOLUN ARKASINDA YAKALANDI

Cesetlerin bulunduğunu gazetelerden öğrendiğini söyleyen Ramazan Geniş polis tarafından özel ekiplerce her yerde aranırken, dün gece ilerleyen saatlerde evlerinin de bulunduğu Kuruçeşme semt karakolunun arkasında otomobilinin içinde uyurken bulundu.

İKİ TABUT DÖRT MEZAR

/images/100/0x0/55ea0ae2f018fbb8f8666910
Ramazan Geniş’in katlettiği eşi Aysel, çocukları 7 yaşındaki Gökdeniz, 5 yaşındaki Görkem ve 45 günlük Aysime bebeğin cenazeleri bugün Adli Tıp Kurumu’ndan İzmit’e getirildi.

Aysel Geniş’in anne ve babasının oturduğu köy olan Kubuzlu Köyü'ndeki evlerinin önündeki cenaze namazı sırasında, anne Aysel ile bebeği Aysime’nin cenazeleri bir tabuta, Gökdeniz ve Görkem adlı iki kardeşin cenazeleri ve bir tabuta konularak namaz kılındı.

Cenaze namazında Aysel Geniş’in annesi Ayşe Aysu, babası Salih Aysu, cinayet şüphelisi Ramazan Geniş’in annesi Gülsüm Geniş ve babası Halil Geniş ile yakınları ve kalabalık bir vatandaş topluluğu hazır bulundu. Birçok kişi cenaze namazı ve cenazelerin köy mezarlığına götürülüşünde gözyaşlarını tutamazken, bazı yakınları da baygınlık geçirdi.

Cenaze töreninde anne ile bebeği bir tabuta, iki kadeş birlikte diğer tabuta konulurken, hepsi için ayrı ayrı 4 mezar açılarak defin gerçekleşti.

ACILI BABA: İNANILMASI VE DAYANILMASI ZOR

/images/100/0x0/55ea0ae2f018fbb8f8666912
3 çocuğuyla birlikte öldürülen Aysel Geniş’in babası Salih Aysu gazetecilerin sorularını cevaplandırırken, "Ben gündüz Ramazan’ı 4 defa telefondan aramıştım. Ama hiç cevap alamadım. Gece yarısına doğru telefon açtılar ve bir olay olduğunu söyleyip İzmit’e gelmemizi istediler. Oraya geldiğimde de bu durumla karşılaştım. İnanılması ve dayanılması çok zor bir durum" dedi.

ADLİYEYE SEVKEDİLDİ

Gece yarısı İzmit’in Kuruçeşme mevkiindeki semt karakolunun hemen arkasında otomobilin içinde uyurken yakalanan ve öğlen saatlerine kadar ifadesi alınan Ramazan Geniş ise, saat 14.00’de işlemler tamamlandıktan sonra İzmit İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden Kocaeli Adliye’sine sevkedildi.

Sevk sırasında sıkı güvenlik önlemleri alınırken, Ramazan Geniş’e polis olası bir saldırıya karşı çelik yelek giydirdi. Ramazan Geniş gazetecilerin, ''Neden yaptın?'' sorusuna cevap vermezken, başını sürekli eğik tuttu.
 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle