Gündem Haberleri

  Vahşette son söz: Evde kavga var

  Hasan BÖLÜKBAŞ / DHA
  20.01.2011 - 23:30 | Son Güncelleme:

  Aksaray’ın Güzelyurt İlçesi’ne bağlı Ihlara Beldesi’nde önceki gece babaları İsmail Bellikli’yle (42) kızları Alime (16) ve Çiğdem’in (9) vahşice öldürülmeleriyle ilgili soruşturmada gözaltına alınan anneleri ve 3 kişi, sorguları sonrası serbest bırakıldılar.

  Amca Ahmet Bellikli, “Alime polisi aramış, ‘Kavga var’ demiş” dedi.

  Bir yakınlarından kızı İmren (15) ile taziye ziyaretinden dönen anne Neziha Bellikli (46), evde eşi İsmail ile diğer kızı Alime’nin cesediyle karşılaştı. İhbar üzerine olay yerine gelen jandarma, baba ile kızının av tüfeğiyle vurulup tüfeğin dipçiğiyle başları ezilerek öldürüldüğünü belirledi. Ailenin küçük kızı Çiğdem de, 100 metrelik uçurumun kenarında öldürülmüş halde bulundu. Baba İsmail Bellikli’nin yaklaşık bir hafta önce beldede alacak-verecek meselesinden iki kişiyle tartıştığı belirlendi.

  Gelen kim

  Ahmet Bellikli, abisinin tüfekle yakın mesafeden öldürüldüğünü belirterek, şunları söyledi: “Alime’yi kafasına baltayla vurarak öldürmüşler. Çiğdem’i ise evin 10 metre ilerisindeki kayalıklardan Ihlara Vadisi’ne atmışlar. Eve kim ya da kimler geldiyse bir tartışma yaşanmış. Alime polisi aramış, ‘Kavga var’ demiş.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı