Gündem Haberleri

  Vahşeti itiraf etti

  Ersin ERCAN- Durmuş SEVİNDİK- Gürkay GÜNDOĞAN/ZONGULDAK, (DHA)
  13.11.2009 - 13:25 | Son Güncelleme:

  ZONGULDAK'ta, eşi 32 yaşındaki Yeter Topçu'yu öldürüp, cesedini parçalara ayırdığı iddiasıyla gözaltında bulunan 33 yaşındaki Cihangir Topçu, suçunu itiraf etti. Olay gecesi eve geç geldiği için tartıştığı eşinin uyurken bıçakla boğazını kesen Cihangir Topçu'nun, cesedi baltayla parçalara ayırdığı ortaya çıktı.

  İNSANIN KANINI DONDURAN OLAY - FOTO GALERİ

  Bacaklarını evdeki sobada yakan Topçu'nun, kömürlükteki diğer parçaları da sırayla yakmayı planladığı belirlendi. Cinayetle ilgili, madin işçisi Cihangir Topçu'nun babası Sebahattin, annesi Fatma, kardeşi Muhammet Topçu, komşusu M.S. ve eşi Yeter Topçu'nun yasak aşk yaşadığı iddia edilen mesai arkadaşı E.K. de gözaltında.

  Geçen çarşamba günü Asma Mahallesi Tulumba Sokak'taki evinin önündeki kömürlükten gelen kötü kokular üzerine komşuların ihbarıyla gelen polislerin yaptığı aramada, çuval içinde parçalanmış cesedi bulunan 4 çocuk annesi Yeter Topçu cinayetinin ortaya çıkan ayrıntıları tüyler ürpertti. Geçen pazar günü ortadan kaybolduktan sonra kendi ailesi ve eşinin ailesiyle birlikte eşini arayan ve polise kayıp başvurusunda bulunan Cihangir Topçu, İl Emniyet Müdürlüğü'ndeki çapraz sorguda suçunu itiraf etti.

  BACAKLARI SOBADA YAKMIŞ

  Türkiye Taşkömürü Kurumu Üzülmez Müessese Müdürlüğü'nde 2000’de maden işçisi olarak işe giren Cihangir Topçu'nun, geçen pazar gecesi eve geç gelen eşiyle önce çocuklarının önünde ardından da yatak odasında uzun süre tartıştığı belirlendi. Öfkesi dinmeyen Cihangir Topçu'nun, gece yatak odasında uyuyan eşi Yeter Topçu'nun boğazını bıçakla keserek öldürdüğü, cesedini de yine yatak odasında baltayla parçalara ayırdığı ortaya çıktı. Çocukları uyurken parçalara ayırdığı başını, kol ve bacaklarını ayrı ayrı çuvallara koyarak evinin kömürlüğüne taşıyan Topçu'nun, bacakları evindeki kömür sobasında yaktığı, küllerini doldurduğu çuvalları da evinin önündeki diğer kömürlüğe taşıdığı belirlendi.

  Polis, bu sabah çuvalların içindeki külü evin önünde yere dökerek inceleme yaptı. Arasında kemik parçaları bulunan kül, yeniden çuvallara konularak Emniyet'e götürüldü. Yeter Topçu'nun bulunamayan kol parçaları da kömürlükte başka bir çuvalın içinde bulundu. Cihangir Topçu'nun, cesedin diğer parçalarını da sırayla parçalara bölüp sobada yakmayı planladığı ortaya çıktı.

  EVE GEÇ GELDİĞİ İÇİN TARTIŞMIŞ

  Pantolonunda ve iç çamaşırlarında kan izi bulunmasına rağmen, ilk ifadesinde suçlamayı kabul etmeyen, üzerindeki kanın da tavuk keserken bulaştığını söyleyen Cihangir Topçu, çapraz sorguda cinayetin tüm ayrıntılarını anlattı. Kendisi elinde para tutamadığı için 5 yıldır işyerinden ücretini eşinin aldığını, bu yüzden tartışmalar yaşadıklarını anlatan Cihangir Topçu, eşinin işyerinden mesai arkadaşı olan E.K. ile de yasak aşk yaşadığını öne sürdü. Cep telefonu ile sürekli mesajlaştıklarını, E.K. ile buluşmak için sık sık dışarıya çıktığını ve uzun süre gelmediğini, olay gecesi de eve geç geldiği için tartıştıklarını söyledi.

  İşyerinden amiri olan Şenol Suli, Cihangir Topçu'nun işyerinde dengesiz biri olarak tanındığını, arkadaşlarının kendisine ‘deli’ diye hitap ettiklerini, son 5 yıldır ücretini de eşinin aldığını söyledi. Suli, Yeter Topçu'nun, 1 hafta önce ücretini eşi Cihangir Topçu'nun alması için kendilerine yeni bir dilekçe verdiğini de söyledi.

  Polis, soruşturma kapsamında Cihangir Topçu ile birlikte, olayı bildikleri halde sakladıkları iddia edilen babası Sebahattin, annesi Fatma, kardeşi Muhammet Topçu, komşusu M.S. ile eşi Yeter Topçu'nun yasak aşk yaşadığı iddia edilen mesai arkadaşı E.K.'yı da gözaltına aldı. Cihangir Topçu ile birlikte diğer şüphelilerin, Emniyet'teki işlemlerinin ardından bugün Adliye'ye sevk edilmeleri bekleniyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı