Gündem Haberleri

  Uzun tatilde ağır bilanço

  Hürriyet Haber
  16.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  9 günlük Kurban Bayramı tatilinde yollar yine kan gölüne döndü. Kazalarda toplam 79 kişi öldü, 447 kişi yaralandı.

  Uzun tatilin ilk günü olan 7 Ocak’ta 2 kişi yaşamını yitirdi, 16 kişi yaralandı. En fazla ölümlü kaza tatilin ikinci günü olan 8 Ocak günü meydana geldi. İzmit’te TEM otoyolunda 16 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 15 kişi can verdi, 43 kişi de yaralandı. Aynı gün meydana gelen kazalarda toplam 21 kişi öldü, 77 kişi yaralandı. Arife günü 14 kişi yaşamını yitirirken 33 kişi yaralandı. Bayramın ilk günü meydana gelen kazalarda can kaybı olmazken 17 kişi yaralandı. Bayramın ikinci günü 4 kişi can verirken 33 kişi yaralandı. Üçüncü gün ölü sayısı 9, yaralı sayısı 39 oldu. Bayramın son günü kazalarda 2 kişi can verirken 26 kişi yaralandı. Tatilin 8’inci günü olan 14 Ocak günkü kazalarda 3 kişi yaşamını yitirirken 23 kişi de çeşitli yerlerinden yaralandı. Tatilin son günü dün ise  maydana gelen kazalarda 9 kişi öldü, 29 kişi yaralandı.

  Köprüler bomboştu

  İstanbul’da 9 günlük bayram tatilinin son günlerinde trafik yoğunluğu yaşanmadı. Özellikle Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri ile otoyolların ücretsiz olması yoğunluğun yaşanmamasını sağladı. Yaz aylarından beri devam yol yapım ve onarım çalışmalarıyla yoğunluk yaşayan İstanbul trafiği 9 günlük uzun bayram tatilinin sona erdiği hafta sonunda bir sorun yaşamadı. Bayram tatilinin uzun olması, ilköğretim okullarının yarıyıl tatiline girmesi ve gişelerin ücretsiz olması trafikte önemli sorunlar yaşanmasını engelledi.

  Aşırı hız yapınca takla attı

  İstanbul Sarayburnu’nda önceki gün sabaha karşı otomobili ile aşırı hız yapan 27 yaşındaki muhasebeci Zeynep Çağatay, direksiyon hakimiyetini kaybederek takla attı. Savrulan otomobil yol kenarındaki surlara çarptıktan sonra durabildi. Kazada ağır yaralanan Çağatay, sıkıştığı otomobilden çıkartılıp yol kenarına yatırılarak ambulansın gelmesi beklendi. Kazada yara almadan kurtulan arkadaşı Serkan Demir, ambulansın geç gelmesine tepki gösterdi. Tedaviye alınan genç kızın hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

  KAZA NOTLARI

  İstanbul’da 9 günde 1367 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda, 2’si kadın 6 kişi yaşamını yitirirken, 34’ü kadın 109 kişi yaralandı.

  Ankara’da tatilde 315 maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi. Ölen olmazken yaralanan 28 kişi çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı.

  En çok ölüm 8 Ocak’ta meydana geldi. İzmit TEM Otoyolu’nda TIR, otobüs, minibüs ve otomobil olmak üzere toplam 16 aracın karıştığı zincirleme kazada 15 kişi öldü, 43 kişi yaralandı.

  Arife günü olan 9 Ocak’ta da 14 kişi öldü. Bayramın ilk günü 10 Ocak’ta ölümlü kaza olmadı. Dönüş yolu da kanlı oldu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı