Gündem Haberleri

  ‘Uzman’ tahliye vicdan zedeledi

  Adil ÖNAL / DHA
  05.09.2013 - 01:29 | Son Güncelleme:

  Bingöl’de 16 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulundukları suçlamasıyla yargılanmalarına başlanılan 8 uzman çavuştan tek tutuklu sanık M.T. de önceki akşam tahliye edildi.

  Bingöl Ağır Ceza Mahkemesi’nde önceki gün görülen duruşmanın bitmesinin ardından dün Bingöl Adliyesi önünde basın açıklaması yapan mağdur E.A.’nın avukatları, mahkeme kararına itiraz edeceklerini söyledi.

  BEKLEMEDİĞİMİZ BİR KARARDI

  E.A.’nın avukatı Canan Çakabey, mahkemede istedikleri sonucu alamadıklarını belirterek, “Dosyada tüm sanıklar savunmalarını yaptı. Mağdure de aynı şekilde beyanda bulundu. Mahkeme hiç beklemediğimiz kararlar verdi. Sanıkların tutuklanmasına ilişkin talebimize ret kararı verilerek adli kontrol ve yurtdışına çıkış yasağı verildi. Bizce verilen bu karar kamuoyu vicdanını ciddi bir şekilde zedelemiştir. Bu kararın doğru olmadığını düşünüyoruz. İtirazda bulunacağız” dedi.

  Tutuklama yerine tahliye

  DURUŞMAYI izleyen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi ise sanıkların tutuklanmasına ilişkin taleplerinin reddedildiği ve tutuklu bulunan M.T. hakkında tahliye kararı çıkarıldığını ifade ederek, “Tamamı asker olan 8 kamu görevlisinin 2 yıl boyunca 15 yaşından küçük bir kız çocuğuna sürekli bir biçimde cinsel istismar ve tecavüz suçu işlemeleri karşısında, yargının tutumu gerçekten anlaşılır değildir” diye konuştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı