Gündem Haberleri

  Uzman çavuşun evinde endişeli bekleyiş

  Onur BAYRAM/AFYONKARAHİSAR / DHA
  05.10.2008 - 20:04 | Son Güncelleme:

  Genelkurmay Başkanlığı'ndan bu akşam üzeri yapılan biri Sivaslı diğeri Afyonkarahisarlı kayıp 2 uzman çavuşun da şehit kabul edildiği yolundaki açıklama, Oymak'ın yakınlarını perişan etti. Baba Sabri Oymak, “Kayıp uzman çavuş bizim oğlumuzsa bilelim. Bu sıkıntılı bekleyiş her şeyden zor” dedi.

  Katıldığı her çatışmadan sonra ana babasını arayıp kendisini merak etmemelerini bildiren Hakkari Yüksekova'da görevli 2 çocuk babası Jandarma Uzman Çavuş Nurullah Oymak'tan geçen Cuma gününden beri haber alınamıyor. Çocuklarının sağlık durumunu sordukları yetkililerden bilgi alamadıklarını, Yüksekova'daki gelinleri Emine Oymak'ın da kendilerinin de perişan olduğunu belirten baba Sabri Oymak, “Şehit mi oldu yoksa sağ mı bilmek istiyoruz” dedi.
  Afyonkarahisar'ın Şuhut İlçesi'ne bağlı Balçıkhisar Beldesi'ndeki Oymak ailesinin evi yakınlarının akınına uğradı. Baba Sabri Oymak, televizyon başında, elinde cep telefonuyla kendilerine gelebilecek iyi haberleri beklerken, Genelkurmay Başkanlığı'ndan bu akşam üzeri yapılan biri Sivaslı diğeri Afyonkarahisarlı kayıp 2 uzman çavuşun da şehit kabul edildiği yolundaki açıklama, Oymak'ın yakınlarını perişan etti. Oğlunun daha önce her saldırıdan kısa süre sonra kendilerini telefonla arayarak iyi olduğu yönünde haber verdiğini anlatan baba Oymak, “Birçok saldırıdan sonra olay yerine gönderiliyordu. Sık sık göreve çıkıyordu. Aktütün saldırısının ardından Yüksekova’dan oraya gittiğini düşünüyoruz. Saldırının yaşandığı saatten beri oğlumdan hiçbir haber gelmedi. Oğlumun kayıp iki uzman çavuştan biri olduğunu düşünüyoruz. Bu durum bize kötü haberle sonuçlanacak gibi geliyor. Bize gelen bir bilgi yok, ama oğlumun komutanlarına da ulaşamıyoruz” diye konuştu.

  Güneydoğu'daki görevinin bitmesine 4 ay kalan oğullarından haber alamayınca sık sık gelinleri Emine Oymak'ı aradıklarını belirten baba Oymak, gelinine de henüz bir haber ulaşmadığını açıkladı. Gelininin de sıkıntılı bekleyişten dolayı rahatsızlanarak, Yüksekova'daki komşuları tarafından hastaneye kaldırıldığını ve sakinleştirici ilaçlarla uyutulduğunu öğrendiğini belirten baba Oymak, “Kayıp uzman çavuş bizim oğlumuzsa bilelim. Bu sıkıntılı bekleyiş her şeyden zor” dedi.

  10 yaşında Turan ve 6 yaşında Ayşe adlı iki çocuğu olan Nurullah Oymak'a kötü birşey olduğunu düşünmek dahi istemeyen ve her telefona koşan annesi Ümmühan Oymak ise yakınları tarafından teselli ediliyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı